Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher. Foto: kuvatõmmis

Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ütles "Terevisioonis", et politsei ei reageerinud MEM Cafe sulgemisel üle, sest riik pidi end kehtestama sihilikult reegleid eiranud ja "riiki kiusama" hakanud ettevõtte vastu.

"Me peame arvestama sellega kus olukorras me oleme. Olukord ei ole ju tavaline. Et ka mina tavakodanikuna käies poes pean täna lähtuma natukene teistsugustest reeglitest, kui ma kaks aastat tagasi seda teha sain. Seepärast see kodanikukohustus on seotud ikkagi sellega, et sa teed kõik endast oleneva, et nakkus ei leviks," selgitas Elmar Vaher.

"Kui me räägime sellest kohast (MEM Cafe – toim.), siis see koht tegi risti vastupidi. See ei olnud juhus. Me kontrollime tuhandeid ettevõtteid ja kui üks ettevõte põhimõtteliselt hakkab riiki kiusama, hakkab vastu riigile, siis midagi teha ei ole, riik peab ennast kehtestama ja seda me ka tegime. Me tegime seda esimesel päeval. Meie eesmärk oli selgelt aidata Terviseametil ellu viia selle ettevõtte sulgemine. Ja kui vaja, siis teeme seda loomulikult uuesti. Tänaseks on olukord lahenenud. Turvaettevõte tagab Terviseameti jaoks vajalikud toimingud. Nii et kõik on läinud hästi. Minu hinnangul oli see otsus õige. Ühel hetkel kiiresti korraks võtta võim enda kätte, aga pärast anda tagasi ja asi läheb rahulikult edasi."

Küsimusele, kas politsei jätkuvalt käib päevas korra või paar MEM Cafe juurest mööda vaatamas, et kõik oleks kontrolli all ning kas see kohvik ja selle omaniku tegevus on jätkuvalt tõsisema tähelepanu all vastas Vaher, et "turvaettevõte on tubli. Turvaettevõte annab teada, kui on kõrvalepõikeid ja siis reageerime vastavalt vajadusele. Aga tõepoolest, patrull seal vahest käib, võib-olla öisel ajal või õhtusel ajal kui turvaettevõtet ei ole, viskab pilgu peale ja juba siis käitume vastavalt vajadusele."

Toimetas Martin Vaher