Twitteri omanik Elon Musk. Foto: Scanpix

Twitteri multimiljardärist omanik Elon Musk korraldas oma platvormil küsitluse selle kohta, kas ta peaks ettevõtte juhi koha pealt tagasi astuma. 57,5 protsenti küsitluses osalenud Twitteri kasutajatest olid Muski tagasiastumise poolt. Musk lubas, et ta lähtub oma otsuses küsitluse tulemusest.

Musk algatas küsitluse 19. detsembril ning hääletuses osales enam kui 17 ja pool miljonit Twitteri kasutajat. Muski jätkamise poolt Twitteri juhina hääletas aga 42,5 protsendiline vähemus.

Muski jätkamise poolt oli näiteks ka konservatiivne kommentaator Liz Wheeler, kes kirjutas, et Musk ei tohiks juhi kohalt lahkuda, kuna ta teeb head tööd.

"Tegemist on sooga ning puhastusprotsess on räpane. Sa teenid meie riigis eluliselt tähtsat vajadust paljastada vasakpoolsete marksistlik masinavärk, mille eesmärgiks on kontrollida meie meeli, käitumist, kõnet ja ideoloogiat. Ainult vähesed veel – sealhulgas poliitikud – võitlevad selle vastu. Jätka võitlust," palus Wheeler.

Musk säutsus pärast küsitluse algatamist veel, et "olge ettevaatlikud oma soovidega, sest need võivad täituda" ning "need, kes soovivad võimu, on need, kes seda kõige vähem väärivad".

Musk teatas kolmapäeval, et astub Twitteri tegevjuhi kohalt tagasi niipea kui leiab kellegi, kes on piisavalt rumal seda töökohta vastu võtma. Pärast seda lubas ta juhtida lihtsalt tarkvara ja serverite meeskondi.

Toimetas Martin Vaher