Elon Musk kõnelemas World Government Summit'il Foto: Scanpix
Elon Musk kõnelemas World Government Summit'il Foto: Scanpix

Miljardärist leidur Elon Musk hoiatas möödunud veebruaril Maailma valitsuse sümpoosionil (World Government Summit) peetud kõnes, et ühe maailmavalitsuse kehtestamine viiks inimkonna tsivilisatsiooni kollapsini. 

"Tundub, et leidsin õige foorumi selle sõnumi edastamiseks" kommenteeris Musk oma esinemist mõned päevad hiljem Twitteri säutsus, vahendab Business Insider

Musk kõneles Dubais aset leidnud konverentsile kogunenud külalistega videolingi kaudu. Maailma valitsuse sümpoosion on üritus, mis deklareerib oma missioonina maailma riikide valitsuste poliitikate koordineerimist inimkonna üleüldiseks hüvanguks, kasutades selleks tehnoloogia poolt võimaldatud lahendusi. 

Hetkel ilmselt maailmas kõige kuulsam leidur kasutas oma autoriteeti selleks, et kritiseerida ülemaailmse valitsuse idee mõttekust. 

"Ma tean, et selle konverentsi nimi viitab maailma valitsemisele, kuid minu hinnangul peaksime me olema mures ühtse maailmavalitsuse tekke pärast… sedasi toimides loome me sisuliselt tsivilisatsioonilise riski, kui lubame maailma valitsustel oma poliitikaid liigselt unifitseerida," selgitas Musk oma arusaamu. 

Hetkel maailma rikkaimate inimeste edetabelis teist kohta hoidev Musk selgitas, kuidas maailma ajaloos on erinevate, üksteisest sõltumatute või vähe sõltuvate tsivilisatsioonide olemasolu hajutanud tsivilisatsioonilist riski, kuna ühe hukk ei tähendanud seetõttu automaatselt teiste kollapseerumist. 

Muski sõnul "vajab inimkond teatud määral tsivilisatsioonilist erinevust, mis hajutaks riske ning võimaldaks inimkonnal kui tervikul ellu jääda ka olukorras, kus üks tsivilisatsioonidest on valinud hukatuse tee. Sellisel juhul ei tähendaks see automaatselt inimkonna kui terviku hävinemist". 

9 lapse isaks olev Musk on varemalt inimkonda hoiatanud hävingu eest, kui inimesed jätkavad laste saamisest hoidumist. "Vaadake numbritele näkku – kui inimesed ei hakka peagi rohkem lapsi saama, ootab inimtsivilisatsiooni ees allakäik," hoiatas Musk aastal 2021 Wall Street Journali poolt korraldatud maailma suurimate ettevõtete juhtide kogunemisel. 

Toimetas Adrian Bachmann