Linda Yaccarino Foto: Scanpix Linda on the Stage the Congress Hall the dmexco 2016 Trade fair for Marketing and Advertising on the Koelnmesse Cologne 14 09 2016 Photo XC xHardtx xFuturexImage

Elon Musk teatas, et ligikaudu kuue nädala pärast hakkab Twitterit juhtima meediakonglomeraadi NBC Universal reklaamijuht ja Maailma Majandusfoorumiga tihedalt seotud Linda Yaccarino. 

Yaccarino on kogenud meediaettevõtete juht, ta juhtis Maailma Majandusfoorumi (WEF) tuleviku töö rakkerühma, ta on innukas Covid-19 vaipsüstimise pooldaja ja on astunud välja "sotsiaalse õigluse" eest, vahendab Breitbart.  

Väidetavalt on ärkleva naisjuhi palkamise põhjuseks soov tuua Twitterisse tagasi suured reklaamikliendid, millest paljud on sõnavabaduse hirmus sotsiaalvõrgust lahkunud.   

Tänu Yaccarinole on NBC Universalil õnnestunud müüa üle 100 miljardi dollari eest reklaami ja tal oli oluline osa meediakorporatsiooni Peacock (paabulind) nimelise voogedastusplatvormi käivitamise juures.

Kuigi konservatiivsetes ringkondades on uue Twitteri juhi isik suuremas osas võetud vastu pettumusega, rõhutavad nii Musk kui mitmed tuntud inimesed, et enne lõpliku hinnangu andmist võiks oodata, mis juhtuma hakkab. 

Twitteri omanik Musk on kinnitanud, et sõnavabadusega midagi ei juhtu ja ta ise jääb sotsiaalvõrgu nõukogu- ning tehnoloogiajuhiks.

Toimetas Karol Kallas