Elon Musk. Foto: Scanpix

Multimiljardärist ettevõtja Elon Musk kirjutas oma sotsiaalmeediaplatvormil, et tal olid pärast koroonavaktsiini teist tõhustusdoosi tugevad kõrvalnähud ning ta tundis mitme päeva vältel, nagu ta oleks suremas.

Dilberti koomiksi looja ja kirjanik Scott Adams küsis Twitteris, et kuidas tõlgendada USA uuringufirma Rasmussen Reprots küsitlust, mille kohaselt 7% küsitletutest ehk ekstrapoleeritult 12 miljonit inimest, kes olid end koroonaviiruse vastu vaktsineerida lasknud, teatasid tugevatest kõrvaltoimetest. Seda olukorras, kus Ühendriikide riikliku rahvatervise instituudi Haiguste Kontrolli ja Tõrje Keskuse (CDC) väitel on tõsised kõrvalnähud "haruldased", moodustades vaid 0,01 kuni 0,1 protsenti juhtumistest.

Musk vastas selle peale, et tal olid pärast koroonavaktsiini teist tõhustusdoosi tugevad kõrvalnähud. "Ma tundsin mitme päeva vältel, nagu oleksin suremas," lisas ta. Samas väljendas ta lootust, et vaktsiin ei tekitanud talle püsivaid kahjustusi, lisades samas, ei ei tea seda kindlalt.

Musk lisas veel, et tema nõbul, kes on noor ja parima tervise juures, tekkis tõsine müokardiit ehk südamelihase põletik ning ta pidi minema haiglasse.

Tunnustatud kardioloog dr Peter McCullough vastas Muskile, selgitades, et tegemist on reaktogeensusega ehk kõrvaltoimete esinemissageduse suurenemisega. Tema sõnul suureneb kõrvaltoimete esinemissagedus teise vaktsiinidoosi korral 80 korda võrreldes esimesega ning suureneb veelgi enam kolmanda vaktsiinidoosi korral. Ta lisas, et CDC andmetel jäävad 7-8% ameeriklastest nii haigeteks, et peavad haiglasse minema.

McCullough lohutas samas Muski sellega, et aeg toob tema muredele leevendust, juhul kui ta ennast rohkem vaktsineerida ei lase.

McCulloughi hinnangul on koroonavaktsiinid kahjulikumad kui koroonaviirus ise. Tema sõnul oli koroona pandeemia niigi halb, kuid kahe kolmandiku maailma elanikkonna vaktsineerimine on olnud katastroof. Ta toob välja, et liigsuremus hakkas ülemaailmselt hüppeliselt kasvama suuresti pärast massilise vaktsineerimise algust.

"Meenutame, et meil oli Covid-19 2020. aastal kogu aasta vältel ning selle juures tegelikult ei kasvanud üldine suremus. Kuid see kasvas 2021. ja 2022. aastal. Kasvas tegelikult hüppeliselt. Ning ainus uus muutus on nüüd massiline vaktsineerimine. Me näeme seda viimasel ajal üle kogu maailma," ütles McCullough.

Samas on McCulloughi väiteid ka kahtluse alla seatud ning teda süüdistatud valeinformatsiooni levitamises seoses Covid-19-ga ning selle vastaste vaktsiinidega.

Toimetas Martin Vaher