Elon Musk. Foto: Scanpix

Ettevõtja, maailma rikkaim inimene ja ajakirja "Time" tänavune aasta inimene Elon Musk on küll vaktsineeritud ja pooldab enda sõnul väga tugevalt vaktsineerimist, kuid leiab samas, et inimesi ei tohiks vaktsineerima sundida ega ähvardada töökaotusega, juhul kui nad ei ole nõus end vaktsineerida laskma.

Muski hinnanhul ei ole sundvaktsineerimine midagi sellist, mida Ameerikas peaks tegema. Ta on seisukohal, et inimesi tuleks selle asemel hoopis julgustada ja tugevalt veenda end vaktsineerida laskma, vahendab ajakiri Time.

Elektriautosid tootva ettevõtte Tesla kaasasutaja ja juht ning kosmoseettevõtte SpaceX asutaja ja juht rääkis väljaandele "Time", et nii tema kui ka tema vaktsineerimisealised lapsed on vaktsineeritud ning et teadus on selgelt vaktsiinide poolel, kuid samas on ta sundvaktsineerimise vastu.

"Te võtate riski, kuid inimesed teevad kogu aeg riskantseid asju," ütles ta vaktsineerimata inimeste kohta. "Ma arvan, et me peame valvel olema, et Ameerikas vabadused kannatada ei saaks," jätkas Musk.

Toimetas Martin Vaher