Twitteri vastne omanik Elon Musk sisenemas ettevõtte peakontorisse koos kraanikausiga: "Let that sink in!", 26. oktoobril 2022, San Franciscos. Foto: Elon Musk/Twitter

Sotsiaalmeedia platvormi "X" (endine Twitter) omanik Elon Musk lubas hiljuti aset leidnud avalikul esinemisel, et ta ei piira kunagi sõnavabadust X-i platvormil, ükskõik millised jõustruktuurid teda selleks survestaks. 

Musk deklareeris, et ta "läheks pigem vangi", kui lubaks sõnavabadust tsenseerida. 

Muski kommentaarid leidsid aset "Spaces" foorumi arutelul, kus osales ka alternatiivmeedia legend Alex Jones, kelle konto Musk hiljuti X platvormil taastas (pärast Jones'i konto likvideerimist Twitteri eelmiste omanike ringi poolt). 

Uudisteportaali Human Events toimetaja Jack Posobiec küsis Muskilt, mis juhtuks, kui FBI või DHS agendid (Department of Homeland Security – USA siseministeerium)"tuleksid X-i juurde ja ütleksid, et need postitused tuleb tsenseerida, see info tuleb likvideerida.

Musk vastas, et X platvorm jääb "nii läbipaistvaks kui võimalik".

"Põhimõtteliselt näeme me kõike, mis süsteemis toimub niikuinii – midagi ei peideta kellegi eest ja see ongi eesmärgiks," tõdes X-i omanik.

"Ausalt öeldes olen ma seisukohal, et juhul kui mingi valitsusasutus peaks oma tsensuurinõudmistega ise seadusi rikkuma, siis läheks ma pigem ise vangi kui laseksin riigiinstitutsioonidel sõnavabadust garanteerivaid seadusi rikkuda," lubas miljardär.

Toimetas Markus Järvi