Donald Trumpi taastatud Twitteri konto. Foto: kuvatõmmis

Twitteri vastne omanik, multimiljardär Elon Musk korraldas oma platvormil küsitluse selle kohta, kas USA endise presidendi Donald Trumpi Twitteri konto tuleks taastada või mitte. Küsitlusest võttis osa üle 15 miljoni Twitteri kasutaja ning 51,8% nendest hääletas Trumpi konto taastamise poolt. Kuigi Musk on nüüdseks konto juba ennistanud, on Trump varasemalt teatanud, et ei kavatse Twitterisse naasta.

"Rahvas on rääkinud. Trump ennistatakse. Vox Populi, Vox Dei (rahva hääl on Jumala hääl)," kirjutas Musk pärast küsitlustulemuse selgumist.

Varasemalt taastas Musk ka koomik Kathy Griffini, maailmakuulsa kliinilise psühholoogi, mõtleja ja kirjaniku Jordan B. Petersoni ning konservatiivse kristliku satiirilehe Babylon Bee Twitteri kontod. Samas keeldus ta taastamast parempoolse raadiosaatejuhi Alex Jonesi kontot.

"Uus Twitteri poliitika on sõnavabadus, kuid mitte leviku vabadus," kirjutas Musk pärast eelnimetatud kontode taastamist. Musk selgitas, et negatiivsete postituste ja vihapostituste levikut piiratakse maksimaalsel määral ning ühtlasi need demonetiseeritakse, mis tähendab, et Twitter ei teeni nende postituste pealt reklaamitulu ega muud tulu. Musk kirjutas, et kasutajad ei leia neid säutse, kui nad neid just spetsiaalselt ei otsi, mis selles suhtes ei erine ülejäänud interneti toimimisest.

Trump ei kavatse Twitterisse naasta

Endine Ühendriikide president on korduvalt väljendanud oma seisukohta, et ta ei kavatse Twitterisse naasta, isegi kui ta konto taastatakse.

"Ma loodan, et Elon ostab Twitteri, kuna ta teeb seda paremaks ning ta on hea mees, kuid ma jään Truthi [Truth Social on Trumpi enda sotsiaalmeediaplatvorm – toim]," ütles Trump aprillis. "Ehk siis kokkuvõtvalt, ei, ma ei naase Twitterisse."

Eelmisel kuul väitis Trump aga, et Twitter ei saa olla edukas ilma temata ning kordas taaskord, et ei naase platvormile: "Ma jään Truthi platvormile. Mulle meeldib see rohkem, mulle meeldib, kuidas see töötab, mulle meeldib Elon, kuid ma jään Truthi platvormile." Trump lisas, et kui ta uuesti presidendiks kandideerib, siis kasutab ta ainult omaenda sotsiaalmeediaplatvormi.

Ühtlasi on Trump lepinguliselt lubanud teha kõik oma postitused esmalt oma Truth Sociali platvormil ning on kohustatud ootama vähemalt kuus tundi, kuni võib teha sama postituse teistele sotsiaalmeedia platvormidele.