Kuigi paljud abordidebatis osalejad reageerivad kõige tulisemalt sellest protseduurist tehtud tõetruude piltide kasutamisele, kinnitab endine abordiardiarst Kathi Aultman, et need kujutised annavad täpse, ausa ülevaate abordi olemusest.
Aultman, pensionile jäänud günekoloog, kes on praeguseks liitunud elupooldava Charlotte Lozieri instituudiga ja andnud tunnistusi USA kongressi ees elu toetavate seaduste nimel, andis sel nädalal intervjuu Jonathan Van Marenile LifeSiteNews'ist. Intervjuus arutati tema kogemusi ja teekonda elupooldajate ridadesse.
"Nähes pilte abordist ja selle ohvritest või pilte, mis näitavad, kui võigas ja kohutav abort on, ütlevad inimesed esimese asjana, et pole mingit võimalust, et abort tõesti selline välja näeb," ütles Van Maren, toetudes isiklikele kogemustele elupooldajana. "Mida nägite Teie töötades abordi pakkujana?"
"Kõik on täpselt nii nagu pildid näitavad. Kuidas saakski teisiti olla?" kinnitas Aultman, kes on varem tunnistanud, et sisuliselt on tema kui abordiarsti näol tegu massimõrvariga. "See väike keha rebitakse jäse jäseme haaval tükkideks, nii, et eralduvad käed, jalad ja pea."
"Me viibisime ükskord kohtuistungil ja ma olin andnud abordist üsnagi näitliku kirjelduse – väga näitliku, kuid ausa – ning üks vastaspoole esindaja ärritus, öeldes et meil ei ole mingit väärikust, ning et kuidas see saab olla nii võigas. Seepeale ütles komisjoni esimees, et kui me ei saa abordi olemust isegi ausalt esile tuua, kas me peaksime seda üldse tegema.
"Õige. Kui see on nii kohutav, et seda ei saa vaadata, siis miks me lubame sellel juhtuda?" vastas Van Maren.
Elupooldavas liikumises on lahkarvamusi ilustamata abordifotode visuaalse abivahendina kasutamise üle. Mõnede väitel on nende eksponeerimine vajalik, et sundida inimesi silmitsi seisma abordi karmi reaalsusega. Teised arvavad aga, et selliste fotode kasutamine võib teatavates olukordades asjatult eemale peletada inimesi, kelleni oleks võimalik jõuda argumentide ja meeldivate ultrahelipiltide kaudu.
Kuid 2016. aastal Kanada Bioeetilise Reformi Keskuse (Canadian Centre for Bio-Ethical Reform) poolt läbiviidud uuringus leiti, et realistlike abordipiltide vaatamine tõstis elupooldava maailmapildi tekkimise võimalust 17 protsendi võrra.
Allikas: LifeSiteNews
Toimetas Varro Vooglaid