Euroopasse tungivad immigrandid. Foto: Scanpix

Saksamaa ajalehe Bild endise poliitikauudiste peatoimetaja Ralf Schuleri sõnul on nüüdseks vaid aja küsimus, mil Saksamaa elanikkonna enamuse moodustavad immigrandid ja mitte enam saksa põlisrahvas. 

"Sellisel juhul on küsimus selles, kes kelle endasse üldse integreerib," kommenteeris Schuler intervjuus Ungari ajalehele. 

Bild avaldas hiljuti teksti, mis oli tituleeritud tähelepanu köitva pealkirjaga "Migrantide manifest". Selle peamiseks teesiks oli arusaam, et illusioonide aeg on purunenud ning et tänaseks on selge, et Saksamaale tulvanud sisserändajad ei kavatsegi võtta omaks riigi sotsiaalkultuurilisi norme. 

Kuna migrantide populatsioon on ka oluliselt kõrgema sündimusega kui Saksa põlisrahvas, muutub varsti aktuaalseks küsimus mitte sellest, kuidas sakslased integreerivad uustulnukad oma rahvuskehamisse, vaid kuidas nad sulanduvad riigi üle võtnud võõrhõimude rüppe. 

"Tõde on see, et kontrollimatu migrantide tulv, mis 2015. aastal Saksamaast üle käis ning millele järgnes seninägematu vägivallalaine – noa ja kirverünnakud ning massvägistamised – selle tagajärjed on näha kõigile, kelles on piisavalt ausust seda tunnistada," lausus Schuler.

Schuleri sõnul oli tema endise tööandja esmane reaktsioon suhtuda uustulnukatesse positiivselt. Ent tänaseks on ka peavoolu väljaandel nagu Bild silmaklapid reaalsuse eest langemas. 

Selle tõttu avaldas Saksamaa ehk tuntuimaks tabloidiks peetud Bild oma veergudel 50-punktilise "Migrantide manifesti", mis peaks olema väljaande kohaselt kogum printsiipe ja reegleid, millele kõik Saksamaale saabunud immigrandid peaksid tulevikus alluma. 

Bildi kohaselt peavad kõik immigrandid, kes suhtuvad Saksamaa liitvabariigi põhiseadusesse, kui soovituslikku dokumenti ning selle õigussüsteemi kui valikuliselt kehtivasse nähusesse koheselt riigist lahkuma.

Samuti on väljaanne seisukohal, et viimane aeg on kohustada immigrante minema saksa keele kursustele, kuna "teineteisemõistmine on võimalik üksnes juhul kui me kõneleme sama keelt".

Toimetas Adrian Bachmann