Endine Briti mereväe ülem admiral söör Alan West seadis BBC-le antud usutluses kahtluse alla Lääne narratiivi Douma keemiarünnaku kohta. Admirali sõnul ei saa mässulistelt pärinevat infot usaldada, samuti on luureandmetega olnud halbu kogemusi. Ta tunnistas ka, et Bosnia operatsiooni ajal survestati teda ennast rääkima avalikkusele asju, mis ei vastanud tõele.

Lord West märkis, et Süüria president Bashar al-Assad on kodusõda võitmas ja keemiarelva kasutamine tundub erakordne. Sellest pole kasu ka sõjalises mõttes. Küll aga on mässulised varem keemiarelva kasutanud ning neile oleks kindlasti kasulik näidata, et rünnak tuli Assadilt.

Admirali hinnangul oleks see mässuliste jaoks ainus võimalus Assad peatada. Samuti pole mässulistel poole hoidev organisatsioon Valged Kiivrid neutraalne.

Küsimusele, kas Süüriat rünnates lähtuti valedest luureandmetest, vastas lord West, et kui luurel peaks olema näiteks salvestis Süüria sõjaväelaste omavahelisest vestlusest, siis pole midagi öelda, kuid neil on varem olnud luureandmetega halbu kogemusi.

Admiral tunnistas, et Bosnia pommitamise ajal, kui ta oli luureülem, survestati teda poliitiliselt rääkima kampaania tulemuste kohta asju, mis tegelikult ei vastanud tõele. Seda võib ka luureandmete kogumisel juhtuda ja seepärast tuleb olla absoluutselt kindel, toonitas lord West.

Vaata lähemalt videost.