Süürias esmaspäeval lunaraha eest pantvangist vabastatud Belgia professor Pierre Piccinin teatas telekanalile RTL, et 21. augustil kasutasid Damaskuse lähedal keemiarelva mässulised.

"Ma kuulsin mässuliste vestlust gaasirünnaku ettevalmistamisest. Rünnaku eesmärk oli provotseerida välismaa sekkumist. Leian, et kuuldust teatamine on minu moraalne kohus," ütles Belgia professor Pierre Piccinin (40) telekanalile RTL antud intervjuus.

Tema sõnadele lisab kaalukust teadmine, et Piccinin on alati astunud välja Süüria opositsiooni toetuseks.

Ka USA endiste luuretöötajate seas levib avalikult väljendatud kahtlus, et USA valitsuse väited, nagu oleksid olemas tõnedid keemiarelva kasutamise kohta Süüria valitsuse poolt, on ekslikud. Mõne päeva eest saatsid 12 eksluurajat USA presidendile Barack Obamale kirja, mis avalikustati veebileheküljel consortiumnews.com.

Kirjas väidetakse, et USA Luure Keskagentuuri (CIA) direktor on esitanud 21. augustil Damaskuse lähedal toimunud keemiarelvarünnaku kohta teadlikult valeandmeid, et eksitada nii kongressi, meediat kui ka avalikkust ning saavutada Süüria valitsuse süüdistamisega USA sõjaline sekkumine Süüria kodusõtta.

Endised luurajad juhivad kirjas president Obama tähelepanu asjaolule, et Lähis-Ida eri allikatest tuleb hulgaliselt tõendeid, mis kinnitavad, et 21. augusti keemiarünnak oli Süüria opositsiooni ja nende türklastest toetajate ettekavatsetud provokatsioon, mille eesmärk oli tuua USA sõtta. Reaalselt viidi keemiarelva sisaldanud kanistrid Ghoutasse, kus need avati. Lähedal olnud inimesed surid või said tõsiseid tervisekahjustusi.

Loe lähemalt siit.