Endine peaminister Fredrik Reinfeldt vaatab immigrandirohket Rootsit läbi roosade prillide. Otsekui prohvetlikult on feministid omalt poolt täiendanud tema valimisplakatit aastal 2014. Foto: Scanpix

Endine Rootsi peaminister Fredrik Reinfeldt peab varjupaigataotlejate massilist sissevoolu riigile suureks õnnistuseks ning kõrvutab seda laste sündimisega perre.

Aastail 2006 – 2014 peaministri ametit pidanud Reinfeldt ütles Expresseni andmetel, et “need, keda alguses väljaminekuna võeti, saavad su elu parimaks investeeringuks.”

Poliitiku sõnutsi on Rootsi ikka “olnud immigrantide maa. Maa, mis on olnud avatud inimestele, kes tulid kogu maailmast, kes liitusid meie ühiskonnaga ja said osaks meie maast, nimetasid end rootslasteks ning aitasid oma pingutustega heaoluriiki ehitada.”

Kui poliitikule tuletati meelde, et Rootsi eelarvest läheb migrantide peale rohkem kui relvajõududele, soovis ta “rõhutada, et on väga vähe inimesi, kes lapsi siia ilma tuues ütleksid: “Ma tõesti kahtlen, kuna lapsi saada on üsna kulukas ja mis kasu neist üldse on? Kas me peaksime taluma neid kulutusi esimesed paar aastat? Nii palju mähkmeid ja nii edasi.””

Sest “need kes asja veidi avaramalt vaatavad, teavad, et lapsed kasvavad suureks ja lähevad tööle ja annavad oma panuse ühiskonda ja ühel päeval selgub, et nemad aitavad sind. Need, keda alguses väljaminekuna võeti, saavad su elu parimaks investeeringuks.”

Et ülaltoodut sügavamalt mõista, lugege (uuesti) läbi Roland Tõnissoni poolt kirja pandud Eesti paadipõgenike tõeline lugu:

Kolumn: 1944 – Eesti paadipõgenike tõeline lugu