Jeffrey Epstein ja Ghislaine Maxwell. Foto: Scanpix

Briti seltskonnategelane ja kurikuulsa pedofiili Jeffrey Epsteini kauaaegne lähikondlane Ghislaine Maxwell mõisteti kolmapäeval süüdi Epsteinile alaealisete tüdrukute ettesöötmises, kirjutab NBC. Naise vanglakaristuse pikkus pole veel kindlaks määratud, kuid on võimalik, et ta peab elu lõpuni vangis istuma.

60-aastane Maxwell mõisteti süüdi viies kuriteoepisoodis kuuest ja võib saada kuni 65-aastase vanglakaristuse, mis tähendaks seda, et elusana ta vanglast ei lahkuks. 12 vandekohtu liiget arutasid enne otsusele jõudmist naise saatust tervelt viis päeva. Maxwell mõisteti muuhulgas süüdi alaealiste seksuaalkaubanduses.

Virginia Giuffre, üks Maxwelli ja Epsteini ohvritest sõnas, et peab seda päeva igavesti meelest. "Olles kogenud Maxwelli vägivalda, tunnen kaasa kõigile teistele tüdrukutele ja noortele naistele, kelle elud ta hävitas," sõnas Giuffre. Tema sõnul on aga vaja välja selgitada ja vastutusele võtta ka ülejäänud süüdlased. Giuffre väidab, et Maxwell kupeldas teda ka Ühendkuningriigi prints Andrew'le.

Maxwell arreteeriti mullu juulis ja sellest ajast peale on teda jätkuvalt kinni peetud. Tema vastu esitatud süüdistused puudutavad perioodi 1994-2004.

Kurikuulsa pedofiili Jeffrey Epsteini väidetava enesetapu ajal teda valvama pidanud vangivalvurid läksid aga USA prokuröridega kokkuleppele ja pääsesid vangistusest, kirjutab The Post Millennial. Samal ajal, kui Epstein end väidetavalt üles poos, valvurid kas magasid või surfasid internetis.

Toimetas Jaanus Vogelberg