Jeffrey Epstein. Foto: Scapix. Töötlus: Objektiiv

Teisipäeval said kohtus süüdistuse ametialases lohakuses kaks Manhattani kinnipidamiskeskuse vangivalvurit, kes vastutasid pedofiil Jeffrey Epsteini turvalisuse eest augustiööl, mil Epstein oma kongis suri.

Süüdistuse järgi ei käinud ööl vastu 10. augustit kumbki vangivalvur ette nähtud korra kohaselt iga poole tunni järel ringkäigul vangikonge kontrollimas. Selle asemel istusid valvurid Tova Noel ja Michael Thomas oma laudade taga, lahutasid meelt. Hiljem võltsisid nad oma töögraafikuid, et tehtud vigu varjata, vahendab ERR.

Epstein oli kurikuulus finantsist, kelle tutvusringi kuulusid mitmed majandusliku ja poliitilise eliidi tähtsamad ninad, teiste hulgas ka endine Ameerika president Bill Clinton ja ametis olev president Donald Trump.

Epstein on varasemalt mitmetes seksuaalse sisuga kuritegudes süüdi mõistetud ja viimati esitati talle juulis süüdistus kümnete alaealiste tüdrukute seksuaalses ahistamises ja kupeldamises.

On spekuleeritud, et Epstein kupeldas alaealisi mitmetele maailma rikastele ja võimukatele tegelastele, sh Clintonitele. Levinud kahtluste kohaselt oli Epstein eluaegse vangistusega silmitsi seistes valmis leebema karistuse nimel tunnistusi andma ning tema surm oli korraldatud selle ära hoidmiseks.

Ametliku versiooni järgi suri Epstein ööl vastu 10. augustit enesetapu tagajärjel.

Varasemalt oli Epstein enesetapukatse tõttu vigastada saanud 24. juulil ja oli seetõttu paigutatud ööpäevaringse valve alla.

Üks surmaööl Epsteini valvanud valvuritest ei olnud väljaõppinud vanglaametnik ja voodilinad, millega mees ennast väidetavalt üles poos, olid endise sama asutuse kinnipeetava sõnul sama tugevad kui paber.

Koostas Oto Tuul