Augustis ilmuvas raamatus jagab endine Briti eriüksuslane tavalistele inimestele juhtnööre, kuidas ja millega noaga vehkiv terrorist kahjutuks teha.
Eriüksuse SAS veteran John Geddes (60) kirjutab muuhulgas, et kasu võib olla isegi tassikesest teest, toob The Express esile.
Geddes kirjutab, et selliste rünnakute puhul nagu äsja Londonis tuleb inimestel tegutseda justkui jalgpallihuligaanidena ning koguneda kambaks, haarates relvaks mis iganes kätte juhtub.
Elu päästvaks relvaks võivad osutuda laualt haaratud klaas, laud ise, toolid või näiteks päikesevarjud.
Isegi sülearvuti kotiga saab džihadisti korraks kõikuma või pikali lüüa, andes ohvritele aega põgeneda.
Mäletatavasti läksidki laupäeval Londonis käiku nii lauad, toolid kui joogid.
Endine langevarjur Geddes selgitab, et kõige suurem viga oleks lihtsalt põrandal lebada ja loota, et sind ei märgata.
Endise Daily Expressi ajakirjaniku Alun Reesiga kahasse kirjutatud raamatus "Ole kangelane" (Be A Hero: The Essential Guide to Active Shooter Incidents) rõhutab Geddes restoranides saadaolevaid võimalusi nugade, kahvlite ja mööbli näol.
Kuna joostes põgenemise võimalused on piiratud ning "mõnedel pole valikut ning vaja on võidelda," tuleb pidada meeles, et ka kallaletungijad on "samuti üksnes inimesed nagu sina ning ka nemad jooksevad verd."
"Haara koos teistega laud, viska neid sellega ja siis ründa mis iganes nuiana arvesse tuleva asjaga," kirjutab veteran.
Mistahes joogikraam – kas kuum või külm – võib džihadistile vastu vahtimist lennates teda tegutsemisel oluliselt takistada.
Näkku läiatud kohv võib vägivallatsejat kõrvetada ja pimestada, päikesevari passib piigiks.
Iga relvaga on soovitav sihtida džihadisti nägu. Noarünnaku kaitseks on kõige kasulikum hoida enda ees tooli või taburetti.
Arvutikotiga vehkides saab ründajat eemal hoida või virutada talle külje pealt vastu pead.
Löökide eest hoidudes on vaja liikuda külitsi, sest "taganedes komistad sa varem või hiljem millegi otsa ning võimaldad kallaletungijal sind maas lamades rünnata."