ERR otsustas vallandada saate "Olukorrast riigis" juhid Andrus Karnau ja Harry Tuule. Kuid alles hiljaaegu rõõmustas Karnau ise veel selle üle, et pärast valitsuse kukkumist kolivad konservatiivsed hääled nüüd "oma õigesse kohta" ehk siis kuhugi ühiskonna pimedale marginaalsele äärealale.
Saatejuht Andrus Karnau ütles, et nad said töösuhte lõpetamisest teada pärast eelmise saate lõppu, kui nendega vestles Raadio 2 peatoimetaja Kristo Rajasaare. "See kohtumine oli täielik üllatus. Sain teada, et praegu pidi olema poliitiliselt sobiv hetk," kommenteeris Karnau vallandamise tagamaid. "Seda, miks mind ja Harryt saatest ära saadetakse, oskavad ERRi töötajad öelda."
Karnau sõnul polevat ERRil nende tööle etteheiteid. Küsimusele, millised oli siis peatoimetaja põhjendused saate ootamatuks lõpetamiseks, Karnau vastata ei oska. "Mina ajakirjanikuna nendest põhjendustest aru ei saanud. Millised need põhjendused täpsemalt olid, las seda ütleb teile juba peatoimetaja."
Andrus Karnau ja Harry Tuule viimane saade on eetris 31. jaanuaril. ERR on teatanud, et alates veebruarist juhtivad saadet Maalehe peatoimetaja Hindrek Riikoja ja Eesti Ekspressi toimetaja Indrek Lepik.
Karnau pagendaks konservatiivsed hääled ühiskonna pimedale marginaalsele äärealale
Päev pärast valitsuse kukkumist kuulutas Andrus Karnau aga Twitteris, et tahaks suurest rõõmust pudeli avada, kuna nüüd kolivat urmased (Viilma), varrod (Vooglaid), peetrid (Espak), maarjad (Vaino) ja laurid (Vahtre) "oma õigesse kohta", milleks olevat ühiskonna pime marginaalne ääreala, kus võib tema sõnul kõiki vihata, mõnitada ja valetada.
"Iroonilisel kombel sai see saatus osaks hoopis Karnaule endale, kes Raadio 2 saatejuhi kohalt välja praagiti," kommenteeris Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse esimees Varro Vooglaid sotsiaalmeedias.
"Mõtlemapanev on muidugi ka see, kuidas Karnau kui liberaal arutleb — nõnda, et kui õnnestub kõrvaldada valitsusest konservatiivsed erakonnad, siis peaks ka meediast kõrvaldama konservatiivsed hääled. Konservatiivide seas ei ole ma kunagi sellist ideoloogilisele diktatuurile omast hoiakut kohanud. Kusjuures selle hoiaku näol on reaalselt tegu kui mitte vihkamise, siis kibeda ja kitsarinnalise põlguse väljendusega."
Toimetas Martin Vaher