Rahvusringhäälingu nõukogu liige Peeter Espak leiab sotsiaalmeediapostituses, et Eesti meediaväljaanded kajastavad USA rahutuste puhul peamiselt vaid ühe kitsa parteilise, st demokraatide liini uudiseid, jättes suure hulga teemasid lihtsalt kajastamata.
"USAs on vähem kui päevaga üles kerkinud väga suuri rahvusvahelise kaaluga uudiseid, mida meie meedia ei kajasta. Sõltumata väljaandest, saame ainult ühe väga kitsa USA parteilise liini uudiseid," tõdes Espak Facebookis avaldatud postituses.
Erandina tõi ta välja ERRi portaalis avaldatud loo USAs seoses New Yorgi politsei tegevuse kritiseerimisega lahvatanud vastuolu kajastamisest.
"On vähemalt ära mainitud, et eksisteerib väga suur kriitika New Yorgi linnapea Bill de Blasio suunal, kuna väga äärmuslikult vasakpoolne linnapea takistab vägivalla mahasurumist ja korra taastamist. Mida aga pole mainitud, on New Yorgi osariigi kuberneri Andrew Cuomo otsene kriitika linnapea de Blasio suunal vägivalla mahasurumisega mitte hakkamasaamise eest, mis on USA üks suuri uudiseid – ikkagi demokraat kritiseerimas demokraati," märkis Espak.
USAs on Espaki sõnul pärast rüüstamist takistada mustanahalise püüdnud politseiniku David Dorni mõrva üheks uueks peamiseks uudiseks New Yorgi politseiniku pussitamine ja kahe politseiniku tulistamine mässuliste poolt.
"Seda kajastavad oma kas esi- või peamise uudisena NBC (demokraatlik kanal) ja Fox (vabariiklik kanal), CNN aga vaikib täiesti. Igal juhul peab kahjutundega tõdema, et kui keegi inimene loeb ja kuulab Eesti meediaväljaandeid, puudub tal USAs toimuvast isegi ligikaudne ülevaade ning edastatakse pea eranditult USA ühe partei (demokraatide – toim.) poliitilist propagandat uudiste asemel," tõdes Espak.
"Ei nimetaks seda küll otseseks ajupesuks – teadlikuks oluliste ja päris uudiste mahavaikimiseks aga küll – sest on ebatõenäoline, et toimetajad ei loe ja kuula USA suurimaid väljaandeid. Uudised, nagu ka debatt on just USAs endas väga mitmekesine ja (kui CNN välja jätta) – siiski päriselt olulisi uudiseid kajastav (vastavalt parteiliinile muidugi mingis suunast rõhutatult)," märkis Espak.
USAs toimub tema sõnul hetkel ühemõtteline jõukude ja kurjategijate rünnak kogu riigi ja eriti politsei vastu. "Poodide ja äride süstemaatiline rüüstamine (iseäranis just eri immigrantidele, eriti korealastele kuuluvate poodide), lõhkumine, põletamine ja inimeste süstemaatiline peksmine juhuslikkuse alusel. Kui jõukudele ja kurjategijatele nägu ei meeldi, siis tänaval pekstakse inimene lihtsalt läbi," sõnas Espak.
Espaki sõnul ei saa loomulikult mainimata jätta ka seda, et politseinik, kes ilmselgelt inimese tappis ilma põhjuseta ja selle eest ka karistada saab, on hukka mõistetud kõikide poolt – nagu ka politsei poolt liialt tihti USAs toimepandav liigne jõukasutamine.
Toimetas Jaanus Vogelberg