Traditsioonilise perekonna kaitseks on Toompeale tulnud noored ja vanad. Foto: SAPTK

Viimase Eurobaromeetri uuringu kohaselt nõustus 44 protsenti Eesti elanikest väitega, et "geidel, lesbidel ja biseksuaalidel peaksid olema samad õigused kui heteroseksuaalidel", kuid 45 protsenti küsitletutest sellega ei nõustunud. 11 protsenti ei osanud oma arvamust öelda, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Samasooliste abielu toetas Eestis vaid umbes kolmandik inimesi, Euroopas keskmiselt aga pea kaks korda rohkem.

Eurobaromeetri uuringu tulemusi vahendanud ERR-i uudisteportaal pealkirjastas kõnealuse uudise algselt nii: "Eurobaromeeter: pooled eestlastest toetavad geipaaridele võrdsete õiguste andmist". Kuna 44 protsenti jääb siiski tunduvalt alla poole ning pealegi oli vastu rohkem küsitletuid kui poolt, vahetati mainitud pealkiri hiljem neutraalsema vastu: "Eurobaromeeter: eestlased jagunevad geipaaridele võrdsete õiguste andmise osas kaheks".

Screenshot 2015-10-27 00.23.28
Ekraanipilt ERR-i uudise algsest pealkirjast, mis peab tekitama mulje, nagu toetaksid juba pooled eestlastest homosuhteid

Tegelikult selgus uuringust, et isegi erakordselt kallutatud ja suunava küsimuseasetuse puhul ei toeta enamik Eesti elanikke homosuhete võrdsustamist abielu või eri soost inimeste kooseluga.

Loe ERR-i uudist siit.