Euroopa Komisjoni eelarve- ja inimressursside asepresident Günther Oettinger (paremal) kõnelemas Euroopa Komisjoni digitaalse ühisturu asepresidendi Andrus Ansipiga käesoleva aasta 20. septembril. Foto: Scanpix

Euroopa Komisjoni eelarve- ja inimressursside asepresident Günther Oettinger avalikustas eile, et Brüsseli uus kaitsepoliitika on tegelikult kavandatud tekitamaks Euroopa Liidu armeed.

Oettingeri sõnutsi on tema "unistus," et euroarmee luuakse etapiviisiliselt ja aegamööda Euroopa riikide kaitsevägede kaasamise teel.

Angela Merkeli lähedane usaldusisik ja temaga pühapäevase võidukõne ajal lavalaudu jaganud poliitik kinnitas ühtlasi, et Euroopa Liidu praegused kaitseplaanid kujutavad endast "esimest sammu" sellel teekonnal.

Tõenäoliselt teeb Oettingeri siirusepuhang ärevaks teised kõrged euroametnikud nagu Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Federica Mogherini, kes on üritanud maalida nn kaitseliidust mahedamat kuvandit kui lihtsalt koostöö tõhustamise viisist.