Tunnustatud makroökonoomika analüütik juhib tähelepanu, et ELi bürokraatlikud rohepöörde ja sotsiaalse teadlikkuse nõuete täitmine on tehtud ettevõtetele sisuliselt kohustuslikuks, mis omakorda viib üleüldise elatustaseme langusesse ja kasvatab riigi sekkumist äritegevusse.
USA tunnustatud makroökonoomika analüütik Mike "Mish" Shedlock on pikemat aega juhtinud tähelepanu süvatrendile, mille kohaselt Euroopa Liidu bürokraatlikud rohepöörde ja sotsiaalse teadlikkuse nõuded on muutunud möödapääsmatuks ning toovad kaasa üleüldise elatustaseme languse koos keskvõimu administratiivsekkumiste hüppelise kasvuga.
Euroopa Liidus ettevalmistamisel oleva seaduste paketi kohaselt peavad ka Aasia riikides asuvad allhankijad asuma Euroliidu ametnikele raporteerima nende ettevõtete "ESG" näitajate reitinguid. ESG ehk "environmental, social, governmental" indikaatorite eesmärk on mõõta kõikide ettevõtete ökoloogilist, ühiskondlikku ja administratiiv-poliitilist mõju, mis peab vastama ametnike poolt ette kirjutatud reeglitele.
Jätkusuutliku vabakaubanduse eest seisva organisatsiooni "Amfori" president Linda Kromjongi sõnul sunnib Euroopa Liidus ette valmistatav direktiivide pakett kümneid tuhandeid ettevõtteid üle Aasia asuma raporteerima oma "ESG skoori". "Kes sellega praegu tegelema ei hakka, see jääb hiljaks," nendib Kromjong.
"Korporatiivse jätkusuutlikuse raporteerimise direktiiv" plaanitakse Euroopa Liidus jõustada järgmisel aastal ning see sunnib üle 50 000 ettevõtte hakkama raporteerima, kuidas nende tegevus mõjutab planeedi ökoloogilist tervist. Raporteerimine saab olema kohustuslik ning sellest hoidumine lõikab ettevõtted ära Euroopa Liidu turul tegutsemisest.
Toimetas Adrian Bachmann