Märulipolitsei Molenbeekis, 2. aprill 2016. Foto: Olivier Matthys, AP/Scanpix

Belgia politsei surus laupäeval maha nii "paremäärmuslaste", rassismivastaste kui ka mosleminoorte protestid Brüsseli Molenbeeki linnaosas, kus elab palju moslemeid ja mida on nimetatud ka Euroopa "džihaadipealinnaks".

Hoolimata sellest, et Molenbeeki meer oli paremäärmuslaste islamivastase meeleavalduse juba kolmapäeval ära keelanud, kogunesid Prantsuse "paremäärmusliku" noorteühenduse Génération Identitaire toetajad protestima. Belgia televisioonis näidati üht umbes 30-liikmelist "äärmuslaste" seltskonda marssimas loosungiga "See on meie riik!"

Politsei arreteeris mitmeid noori "paremäärmuslasi" ning samuti vasakpoolseid "antirassiste", kes protestisid omakorda "paremäärmusluse" vastu.

Molenbeeki oli toodud avalikku korda kaitsma 200 märulipolitseinikku, kel tekkis pingeline vastasseis sealsete Põhja-Aafrika päritolu mosleminoortega, keda oli umbes 300 või 400. Meedia teatel oli kohale toodud veekahur, aga seda ei kasutatud.

Küll aga aeti nädala eest pühapäeval, 27. märtsil, veekahuri abil laiali inimesed, kes kogunesid keelust hoolimata Brüsseli kesklinnas terrorismivastasele solidaarsusmarsile.

Fotogalerii: