24. märtsil peavad Euroopa Liidu liikmesriikide liidrid Roomas maha ajaloolise koosoleku paavstiga, lootes tema juhtimisele lagunema kippuva bloki päästmisel.
Ühe euromeelse mõttekoja ametniku sõnutsi on katoliku kirik pärast Barack Obama lahkumist Valgest Majast "ainus moraalne autoriteet", mis Euroopa poliitikutele järgimiseks jäänud on.
Expressi andmetel ütles Euroopa Liidu praeguse eesistuja Malta peaminister Joseph Muscat äsja, et paavst võib täita tee näitamisel poliitikute poolt migratsiooni, terrorismi, majandushädade ja Brexitiga tegelemisel tühjaks jäetud augu (ingl. k. provide leadership that politicians miss).
Ta lisas: "Ma tõesti arvan, et ta on ülim maailma liider, kel on antud olukorras oskused ja nägemus öelda asju, mis ületavad need ilmsed asjad ja banaalsused, mida me kõik poliitikas ütleme."
Paavst kõneles 2014. aastal Euroopa Parlamendis ning tema varasemaid ütlusi tõlgendatakse paljude poolt euromeelsetena.
Paavst propageerib avatust sisserändele, esitades ühes mulluses kõnes küsimuse: "Mis on sinuga juhtunud, sina humanismi Euroopa, sina inimõiguste, demokraatia ja vabaduse eest võitleja?"
Väljaanne Wall Street Journal on nimetanud praegust paavsti vasakpoolsete ülemaailmseks liidriks.