Nigel Farage. Tänasel meediamaastikul matkates ei tea inimesed vahel, kas nutta või naerda. Foto: Luke MacGregor, Reuters/Scanpix

Mingisugusel kummalisel põhjusel kutsuti Brexiti käilakuju ja sõnakas Briti vabadusvõitleja Nigel Farage kõnelema tänavusele Euroopa meediakonverentsile Kopenhaagenis nimega News Xchange.

Nagu vahendab TruNews, esines Farage konverentsil sütitava sõnavõtuga sellest, kuivõrd kaugele on valelik "peavool" triivinud tõest ning tõelisest elust ja inimestest.

Farage ütles muuhulgas:

"… Mõned suured küsimused, mille üle teie, poisid (ingl. k. guys), peate väga tõsiselt mõtlema… Üks neist on Euroopa küsimus. Me oleme Brexitiga näidanud, mis on võimalik, ja nüüd on üle kogu Euroopa Liidu palju maid, mis tõsiselt kaaluvad oma tulevikku selles projektis. Ma mõtlen, et mis puudutab immigratsiooni… ma arvan, et siiamaani paljud teist, kes te seda teemat kajastate, [teete seda] viisil, et kes iganes julgeb probleemi (the issue) tõstatada, et [neil] on kuidagi selle all [varjus] pahatahtlikud kavatsused, mis valdaval enamusel juhtudest lihtsalt pole tõsi."

Ta jätkas: "Ma arvan, et radikaalse islami kajastus on teine valdkond, kus te olete täielikult kaotamas pidepunkti (losing touch) tohutult suurte sektoritega oma elanikkondadest. Tegelikult… tegelikult juhtub seda ka poliitikas. Armas Hillary ei saanud end isegi niikaugele, et öelda "radikaalne islam", ta ei suutnud isegi kasutada seda terminit."

"Ja lõpuks," ütles Farage oma loetelu lõpetuseks, "kus ma arvan, et te olete tõesti täielikult pidepunkti kaotamas, on teie kajastus kliimamuutuse teemal."

Sõnavõtu seda osa saab kuulata siit, alates 30. minutist.