Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Federica Mogherini pressikonverentsil pärast kohtumist Aafrika Liidu esindajaga Brüsselis läinud aasta 15. mail. Foto: Scanpix

Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Federica Mogherini toetab aktiivset koostööd Euroopa Liidu ja Aafrika riikide vahel ning näeb selles võimalust revolutsiooniks rahvusvaheliste suhete valdkonnas.

Brüsselis konverentsil “Aafrika nädal” sõnavõtuga esinenud Mogherini tunnistas, et “paljudel meist on tunne, et liikumiseks kooperatiivsema globaalse korra poole on vähe lootust, ning neil päevil on tõesti väga raske olla optimistlik ja jääda optimistlikuks.”

“Aga ikkagi sõltub suur osa maailma tulevikust, aga ka maailma olevikust, Aafrikast, ja sõltub samuti meie partnerlusest,” jätkas kõrge esindaja.

“Ma tean, et Aafrika ei näe end alati suure globaalse tegijana, aga ta on. Vaadake numbreid, vaadake demograafiat, vaadake loodusvarade ja inimeste rikkust.

Te olete suur globaalne tegija,” toonitas Mogherini.

“Ja koos saavad Euroopa ja Aafrika kujundada rahvusvaheliste suhete tunnusjooni üsna revolutsioonilisel viisil.”

Kõnet “Aafrika-Euroopa partnerlus: visioon peale migratsiooni” saab kuulata-vaadata siit (prantsuse keeles alates 10:16, edasi inglise keeles alates 12:17)

Toimetas Urho Meister

Rahvaste sõprus: Euroopa Liit edendab piirideta Aafrikat