Facebook paistab võõrastavat kristlaste postitusi patu kohta. Foto: Flicr.com

Facebook külmutas kristlasest ema konto, kui too kirjutas sellest, mida Piibel ütleb homoseksuaalsuse ja patu kohta.

Elizabeth Johnstoni teatel külmutas Facebook tema konto pärast seda, kui ta selgitas oma lugejatele, et Piibli järgi on homoseksuaalsus jälestusväärne, kirjutab Christian Post.

Johnston selgitas, et postitus oli osa pikemast kommentaaride jadast ning kujutas endast vastust Piibli-teemalistele märkustele antud teemal.

Johnston, kümne lapse ema ja ühtlasi nende kodukoolitaja, peab Facebookis avalikku "The Activist Mommy" blogi, millel on üle 76 000 jälgija.

Konto külmutamisel anti Johnstonile Facebooki poolt märku, et tema kommentaar homoseksuaalsuse kohta "ei vasta Facebooki kogukonna standarditele."

Nagu selgitas Johnston, tsiteeris ta väga intellektuaalselt Piiblit ega rünnanud kedagi isiklikult.

Pärast seda, kui ta konto taas avati, postitas ta oma laused homoseksuaalsuse hukkamõistmise kohta Piiblis uuesti – ning Facebook kustutas need taas ning külmutas konto veel nädalaks ajaks.

Seejärel hakkas Johnston juba postitama sõnumeid ja ekraanitõmmiseid keelu kui sellise kohta – mis osutusid ülimalt loetavateks – ning blokeeriti paari tunni pärast uuesti.

Läinud aastal süüdistati Facebooki laialdaselt konservatiivsete uudisportaalide tsenseerimise pärast. Facebooki asutaja ja tegevjuht Mark Zuckerberg eitas seda ning kinnitas kõigile, et Facebook "on platvorm kõigi ideede tarvis."

Johnstoni hinnangul võiks tema postituste eemaldamist õigustada, kui Facebook kuulutaks end avalikult liberaalide keskkonnaks.

"The Activist Mommy" viimase sissekande järgi on Facebook oma käitumise pärast vabandanud, kuid tõtanud toonitama, et kustutas postitusi kogemata.