Telegrami Facebooki leht võeti maha, kuna väidetavalt rikub see sotsiaalmeediahiiu kogukonna standardeid. Foto: kuvatõmmis

Täna hommikul tuli Telegram.ee Facebooki lehe administraatoritele teade, et lehekülg on 70 000 fännile ja kõikidele teistele muudetud nähtamatuks. Põhjenduseks tuuakse, et Telegram rikub Facebooki kogukonna standardeid.

Tegu ei ole aga Telegrami esimese kustutatud sotsiaalmeedia kanaliga – 2020. aastal kustutati neil tervelt kolm YouTube'i kanalit koos sisuga.

Seetõttu soovitatakse kõigil, kes soovivad nende uudistega kursis olla, liituda Telegrami uudiskirjaga.

Samuti on Telegram avanud uued YouTube'i kanalid ning ka värske kanali Telegrami äpis, millega oodatakse huvilisi liituma.

"Facebooki lehe kustutamine meie tegemistesse erilisi muudatusi ei too, jätkame tavapärase tööga ja meile on FB haldamise ärajäämine tegelikult kergenduseks – jääb veel rohkem aega uudistega tegelemiseks," kirjutab Telegrami peatoimetaja Mariann Joonas.

Telegrami peatoimetaja: see on oht sõnavabadusele

"Üllatuslikult ei tekitanud see mingeid tundeid, kuna ei pelga, et see meie sõnumi levikut pisendaks," vastas Mariann täiendavatele Objektiivi poolsetele küsimustele. "Küll aga on see kindlasti ohuks sõnavabadusele – ei ole ju saladuseks, et läbi Facebooki on Delfil õigus teisi väljaandeid tsenseerida, kuigi meie riigi seaduste järgi tsensuuri ei ole," väidab ta.

"Ja kindlasti ei ole hetkel veel kohale jõudnud päriselt, et 8 aastat tööd ja kogunenud 70 000 fänni on nüüd mingis mõttes sahtlisse pandud. Aga Telegram.ee lehel tegutseme edasi ja see võimunäitamine mõjus meile tunnustusena, mis paneb ainult edasi tegutsema," on Mariann tuleviku suhtes optimistlik.