Facebook tunnistas, et on oma kasutajate vestlusi pealt kuulanud. Foto: Scanpix

Facebook lasi allhankefirmadel pealt kuulata ja üles kirjutada kasutajate vestlusi oma suhtlusrakenduses Messenger, vahendavad Bloomberg ja Reuters.

Facebook kinnitas, et kirjutas küll varasemalt üles oma kasutajate vestlusi, kuid väitis, et on selle nüüdseks lõpetanud. Ettevõte ei ole uudisteagentuuri Reuters poolt saadetud täiendavatele küsimustele paljastuse kohta veel vastanud.

Ettevõtte sõnul andsid need kasutajad, kelle vestlusi Messenger'is transkribeeriti, selleks rakenduses ka oma nõusoleku, valides seal vastava funktsiooni. Seejärel kontrollisid allhankefirmad, kas Facebooki poolt välja töötatud tehisintellekt mõistis neid häälsõnumeid õigesti.

Facebook on sattunud kasutajate privaatsuse rikkumise tõttu tugeva kriitika alla

Sotsiaalmeediahiid on viimasel ajal sattunud oma küsitavate privaatsuspraktikate tõttu seadusandjate ja riiklike institutsioonide tugeva kriitika alla.

Eelmisel nädalal vastas föderaalne apellatsioonikohus keelduvalt Facebooki palvele loobuda ühishagi menetlemisest, milles süüdistatakse ettevõtet ebaseaduslikult miljonite kasutajate biomeetriliste andmete kogumises ja talletamises ilma nende nõusolekuta.

Facebook nõustus eelmisel kuul ühtlasi maksma rekordilise 5 miljardi dollari suuruse trahvi, mille määras ettevõttele USA Föderaalne Kaubanduskomisjon valitsusega 2012. aastal sõlmitud kasutajate andmekaitse lepingu rikkumise eest.

Toimetas Martin Vaher

Tehnoloogiahiiud kuulavad inimeste vestlusi süüdimatult pealt