USA toonane president Barack Hussein Obama ja Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg 2011. aastal lavalaudu jagamas. Obama (pahemal) on võtmas seljast pintsakut. Foto: Scanpix

Facebooki uus uudistevoo algoritm on ebaproportsionaalselt mõjutanud konservatiive ja konservatiivset meediat, kirjutab Breitbart viitega The Western Journali raportile.

Nagu näitavad SimilarWebi andmed, on konservatiivsed kirjastajad ja väljaanded kaotanud alates uue algoritmi kasutuselevõtust 14 protsenti oma liiklusest Facebookis, sel ajal kui liberaalsed veebilehed on keskeltläbi 2 protsenti kosunud.

Fox Newsi kui suure liiklusega võõrväärtuse (ehk erindi – toim) eemaldamise korral andmetest on konservatiivsete portaalide langus lausa 32,4 protsenti.

Nagu Breitbart hiljuti kirjutas, on uus algoritm kukutanud USA riigipea Donald Trumpi Facebooki lehe liiklust koguni 45 protsenti ehk peaaegu poole võrra.

Breitbart palus probleemi kommenteerida The Western Journali peatoimetajal George Upperil, kes meenutas, et Facebooki uudistejuhi Campbell Browni sõnutsi on suhtlusvõrgustikul "nüüd uudiste osas uus "vaatenurk"".

"Teisisõnu teevad nad nüüd toimetaja-otsuseid, selle asemel et lasta kasutajatel valida, milline postitus meeldimiste abil kõige rohkem tuult tiibadesse saab," selgitas Upper.

"Facebook ütleb oma kasutajatele sõna otseses mõttes, et neid ei huvita, millised lehed või inimesed nood Facebookis meeldivaks on märkinud – Facebook ise otsustab, milliseid uudiseid kasutajad näha saavad.

Minu jaoks kõlavad need kui kirjastaja sõnad ja teod – ja rohkemgi veel: sel kirjastajal on agenda."

Upper lisas, et muutus hakkab kindlasti mõjutama valimisi.