"Oi ma pean vist ikka kiikama, olles niivõrd populaarne!" Foto: Aleem Zahid Khan/Bigstockphoto.com

Igapäevaselt Facebooki kasutavate inimeste arv Ameerika Ühendriikides ja Kanadas on kvartalite lõikes esmakordselt langenud.

Kukkumist kogunes miljoni aktiivse kasutaja jagu ehk 185 miljoni juurest 184 miljoni peale päevas keskmiselt läinud aasta neljandaks kvartaliks.

Tegemist on Facebooki esmase ja kõige kasumlikuma turuga ning langus võib olla ettekuulutajaks sarnasele suunale kõikjal maailmas, kirjutab CNBC.

Nagu toob trendi kajastades esile Postimehe majandusreporter Tõnis Oja, kahanes Facebooki kasutamine eelmise aasta viimases kvartalis 50 miljoni tunni võrra päevas ehk umbes viis protsenti.

Samal ajal on Bloomberg kirjutanud loo sellest, kuivõrd agressiivselt Facebook lahkumise märke ilmutavatele kasutajatele peale käib, at nood keskkonna rüppe jääksid.

Nagu kurtsid oma telefonist Facebooki "äpi" kustutanud ja kasutamist kärpinud inimesed, tuleb meeldetuletusi igapäevaselt – ja vahel lausa mitu korda päevas – koos kutsetega kindlasti "klikkida" ja vaadata, millest ilma on jäädud.

Pommitab ka klienditeenindus, kus tuntakse muret, et "teil näib olevat probleeme sisselogimisega."

Ja isegi paadunud kasutajatele pidavat Facebook vaikselt pinda käima, et nood rohkem postitaksid. Näitena tuuakse meeldetuletused mitte ainult tõelistest tähtpäevadest või lähedaste sõpradega seonduvatest sündmustest, vaid "verstapostidest" nagu "sa said sada südant" või "sind seoti 10 pildiga."

Indialane Kuldeep Patil (32) kustutas oma äpi kuid tagasi ja saab vähemalt kaks peibutust päevas.

Kulla "Kuldeep, sul on 90 uut teadet, 6 sõnumit, 1 müks ja 4 grupikutset," kõlas üks tüüpiline näide detsembris.

Patil on pahane, sest teated muutuvad üha tüütumaks ja võivad puudutada isegi inimesi kaugemast minevikust, kes kommenteerivad omaenda fotot.

Aga vahel ta ikkagi klikib.

"Eks ma vist seepärast polegi veel oma kontot kustutanud," tunnistab Patil, kes aga alati Facebooki alati kähku kinni paneb – pettumusest.