Suurbritannia Iseseisvuspartei endine liider Nigel Farage on pannud valitsusele tungivalt südamele mitte sekkuda Süüria konflikti, kuna sellega külvataks regioonis veelgi enam kaost, millest lõikaksid kasu Islamiriigi terroristid.

Pidades president Bashar al-Assadi küll "negatiivseks kangelaseks" (ingl. k. a bad guy), kõrvutas Farage siiski Süüriat nii Liibüa kui Iraagiga ning nentis, et Araabia türannide võimult kõrvaldamine tekitab tavaliselt võimuvaakumi, mille täidavad veelgi halvemad jõud, vahendab Breitbart.

"See on seesama Briti establishment, kes end viirgu võttis ja Iraagi osas üpris kõva konsensuse kujundas," pragas Farage oma raadiosaates viitega Tony Blairi väidetele massihävitusrelvadest, mida Saddam Husseinil tegelikult ei olnud.

Ja nüüd "kerime paar aastat edasi, Liibüa juurde," jätkas Farage ning kirjeldas selle riigi pommitamist kui "ühte kõige hullematest välispoliitilistest otsustest, mille me iial teinud oleme."

"Ilmselgelt muutsime me Liibüa palju hullemaks paigaks, kui see [Muammar] Gaddafi ajal oli. Ja Iraak? Ma mõtlen – Iraagis on surma saanud sajad tuhanded inimesed ja ikka veel ei paista ühtegi korralikku kokkulepet.

Me sekkume, me kõrvaldame need Araabia rahvuslikud diktaatorid, sest see on meie meelest õige, kuid kaugemate tagajärgede peale ei ole me mõelnudki."

Farage selgitas, et ta "ei tea, kas Assad kasutas neid keemiarelvi või mitte. Ma ei tea, miks ta peaks seda tegema, võttes arvesse, et ta on nagunii võitmas seda sõda… aga võibolla see oli tema."

Aga isegi kui tõestataks Assadi vastutus ning teised lääneriigid ründaksid Süüriat, ei tohiks Suurbritannia Farage'i hinnangul Assadi eemaldamisega "liituda," sest sellest tuleks rohkem halba kui head – "kaos, ebastabiilsus, ja kes teab – võibolla võimalus Islamiriigi jaoks oma jõud taas üles ehitada."

Farage pöördus ühtlasi otseselt USA presidendi Donald Trumpi poole, kes on tõotanud väidetavale keemiarünnakule vilkalt ja valusalt vastata.

"Isegi kui me ÜRO resolutsiooni saaksime, oleksin ma sellega ikkagi väga, väga ettevaatlik – mida me pikemas perspektiivis tegelikult tahame saavutada?" küsis Farage.

Farage'i manitsust kajastas ka Vene kanal RT.

"Nigel Farage jääb sõjalise sekkumise osas Süürias oma "eluaegse sõbra" Donald Trumpiga eriarvamusele," kõlas RT uudise pealkiri.