George Soros (keskel) 2008. aasta 6. novembril Eesti poliitilist kliimat mõjutamas. Miljardärist paremal tema kohalik käepikendus Mall Hellam. Foto: Scanpix

Suurbritannia Iseseisvuspartei endine liider Nigel Farage nõuab ametlikku uurimist seoses George Sorose poliitilise mõjuga Ühendkuningriigis.

Farage'i üleskutse kõlab olukorras, kus ilmsiks on tulnud Sorose poolt Brexiti peatamiseks mõeldud "meeleparandusreferendumi" korraldamise kampaaniasse külvatud 400 000 naela.

Tuntud raadiohääl tunnistas LBC eetris, et Sorose annetuses ei ole midagi seadusevastast, kuid rõhutas sügavama uurimise vajadust saamaks aru, millisel määral miljardäri Avatud Ühiskonna Fond Ühendkuningriigi poliitilist kliimat on mõjutanud.

"Ma aktsepteerin, et varakatel inimestel ja ettevõtetel mõlemal pool [rindejoont Brexiti küsimuses] on meie demokraatlikus süsteemis täielik õigus rahaliselt toetada oma seisukohta, kirge või isegi ärihuve," ütles Farage.

Kuid "kogu sellest Vene vandenõust pole vaatamata uurimistele ja küsimustele parlamendi jne midagi välja tulnud.

Ning ma ütlen, et kui midagi [üldse] uurida on vaja, siis seda, millises ulatuses on George Sorose Avatud Ühiskonna Fond üritanud muuta poliitilist kliimat – mitte üksnes Britannias, vaid terves läänemaailmas."

Farage europarlamendis: Soros ja sõbrad süüdi ajaloo suurimas salakokkuleppes?