Anthony Fauci Foto: scanpix

Endine John Bideni administratsiooni tervishoiunõunik Anthony Fauci hoiatas üldsust, et peatselt on saabumas uus pandeemia. 

Fauci nentis saatejuhi Jim Acostaga vesteldes, et "päris kindlasti on saabumas järgmine pandeemialaine". Fauci sõnul võib uus pandeemia saabuda juba järgmisel aastal, vahendab meediaportaal Trending Politics

Märtsikuus jõudis endine Valge Maja tervishoiunõunik taas ajalehtede esiveergudele, väites, et tulevikus peavad ameeriklased hakkama vastu võtma regulaarselt COVID-19 "tõhustusdoose". 

Endine Boston Globe'i ajakirjanik Mike Barnicle küsis Faucilt järgnevalt: "Ilmselt ei käinud te arstiteaduskonnas koos (senaator) Ted Cruzi või (kongresmen) Jim Jordaniga, aga mis te arvate, mitu tõhustusdoosi me hakkame edaspidi saama? Kui kaua me seda tulevikus veel taluma peame?"

Fauci vastas: "Me ei tea sellele küsimusele veel vastust, kuid on tõenäoline, et see asi ei kao kuhugi, kuna seda haigust ei ole võimalik lõplikult seljatada… peame leppima, et koroona jääb meiega ka tulevikus". 

Fauci hinnangul muutuvad kohustuslikud koroonavaktsineerimised sama regulaarseks nähtuseks nagu hooajalised gripisüstid. "Suure tõenäosusega hakkame me saama koroonavaktsiine samas tempos nagu gripipookimisi ehk siis igal aastal," kommenteeris Fauci. 

Toimetas Adrian Bachmann