Anthony Fauci USA Senati ees aru andmas, 17.05.2022. Foto: Scanpix

Üks maailma tuntumaid, häälekamaid ja mõjukamaid Covidi režiimi kujundajaid ning jõustajaid, Ameerika Ühendriikide NIAID juht Anthony Fauci "avab detsembris oma karjääri uue lehekülje".

81-aastane Fauci on Allergia ja Nakkushaiguste Rahvuslikku Instituuti (National Institute of Allergy and Infectious Diseases; NIAID) juhtinud alates 1984. aastast, vahendab Axios.

"Kuigi ma lahkun oma tänasest ametist, ei jää ma pensionile. Peale viite aastakümmet valitsuse teenistuses, kavatsen ma astuda oma karjääri järgmisele astmele, kuna mul on oma valdkonna vastu veel alles nii palju energiat ja kirge," rääkis kõrge terviseametnik ajakirjanikele.

"Ma tahan kasutada ära NIAID juhina õpitu ja jätkata teaduse ning rahvatervise edendamisega. Ma soovin inspireerida ja olla mentoriks järgmisele teadusejuhtide põlvkonnale, kui nad aitavad maailmal seista vastu tuleviku nakkushaiguste ohtudele."

Fauci on olnud Joe Bideni ülem-meditsiininõunik alates 2021. aasta jaanuarist. Varem on ta teatanud, et kavatseb Bideni ametist lahkudes jääda pensionile.

Fauci on andnud Ameerika Ühendriikide presidentidele nõu alates Ronald Reaganist. Tema AIDSi vastane kampaania oli samas suuremat sorti läbikukkumine.

Viimastel aastatel on Fauci pälvinud tähelepanu väitega, et "tema on teadus".

Toimetas Karol Kallas