Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) direktor James Comey tunnistas eile senati komisjoni ees, et tema juhitud agentuurile ei võimaldatud ligipääsu Demokraatide rahvuskomitee serveritele ja Hillary Clintoni kampaaniajuhi nutitelefonile, millesse venelased 2016. aasta USA presidendivalimiste käigus väidetavalt häkkisid.
Kõnealustest serveritest ja kampaaniajuht John Podesta nutiseadmest pärinevad tuhanded meilid, mis kampaaniate ajal avalikuks tehti.
FBI korduvatele palvetele saada seadmetele juurdepääs anti aga eitav vastus. Seega pidi FBI usaldama "väga lugupeetud eraettevõtte" leide, ütles Comey, kes nentis, et "meie kohtueksperdid eelistaksid alati saada otsese ligipääsu konkreetsele seadmele."
Comey ütles, et ta ei tea, miks neile ligipääsu ei võimaldatud.
Kolmas osapool ehk erafirma, kes DNC serverit uuris, oli CrowdStrike. Firma toetab väiteid, et serverisse häkkinud rühmitused olid seotud Vene luurega.
CrowdStrike sai läinud aastal ligikaudu 100 miljoni dollarit toetust kampaania kaudu, mille mootoriks oli Google Capital.
Google Capital – nüüd CapitalG – on Google'i emafirma Alphabeti filiaal. Alphabeti esimees Eric Schmidt on olnud Hillary Clintoni vankumatu ja aktiivne toetaja, kes on teinud pikemat aega annetusi Demokraatlikule parteile.
TruNewsi andmetel (kuulata alates 22. minutist) on CrowdStrike'i asutaja endine DNC töötaja.
Ajakirjanike jaoks on arusaamatu, kuidas on võimalik tõkestada sellise büroo nagu FBI juurdepääsu olulisele objektile – või kuidas neid üldse on võimalik peatada.
Varasemalt väitis DNC, et FBI ei palunud iial ligipääsu väidetavalt häkitud serveritele.