Breitbart News. Foto: Wikimedia Commons

Briti majanduslehe Financial Timesi vastutav USA-toimetaja Gillian Tett paneb pahemleerile südamele õppida Steve Bannonilt ning lugeda Breitbarti artikleid ja uudiseid.

Artiklit refereerides toob Breitbart esile Tetti tähelepaneku, et Valges Majas president Donald Trumpi nõunikuna töötades vaatas ja uuris Bannon teadlikult "opositsioonilist meediat" nagu CNN ja MSNBC – et institutsioonilist vasakpoolsust lahata ja selle telgitaguseid tundma õppida.

Oma loos What the left can learn from Steve Bannon tõdeb Tett, et "Ameerika meedia kaldub neil päevil käituma kui suguharu" ning "kui Bannoni kriitikud vastupanu tahavad osutada, on neil hädasti tarvis väljuda oma kookonist ning hakata klikkima Breitbart Newsil."

Tett nimetab Bannonit "üheks kõige paeluvamaks figuuriks," keda ta oma kaks aastakümmet väldanud ajakirjanikukarjääri jooksul kohanud on.

Miks nägi ta Valget Maja külastades Bannoni kabinetis suurimal ekraanil (viiest, mis korraga uudiseid näitasid) sellist kanalit nagu CNN?

Sest "ilmselt meeldib Bannonile "vaenlasel silm peal hoida" ning mitte lösutada "mugavalt parempoolses kajakambris."

Breitbart Newsi nõukogu esimees Steve Bannon USA presidendi Donald Trumpi nõunikuna tänavu jaanuaris New Yorgis meediamelu keskel. Foto: Scanpix