Fookuses: EKREt Moskva sidemetes süüdistav Artemi Troitski näitab üles haruldast võhiklikkust Eesti ühiskonna tundmises

Artemi Troitski intervjuu Eesti Päevalehele ning selles esinev faktiväide, et EKRE puhul on tegemist Moskva projektiga, kuulub kas pahatahtliku Eesti ühiskonna lõhestamise või astronoomilise asjatundmatuse kategooriasse, arvavad seekordses saates “Fookuses” Varro Vooglaid ja Markus Järvi.  

Paar päeva tagasi Eesti Päevalehe toimetajale Krister Parisele antud intervjuus tõdes Venemaalt Eestisse põgenenud dissident Artemi Troitski Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna suunal, et […] kõige järgi otsustades [on] ilmne, et tegemist on Moskva projektiga, mille eksistentsi on andnud oma aktiivse panuse Moskva poliittehnoloogid. Ühte neist tean ma koguni isiklikult.”

Saate “Fookuses” autorid Markus Järvi ja Varro Vooglaid loevad intervjuu tervikuna läbi ning kommenteerivad seal esitatud väiteid rahvuskonservatiivide suunal. Esimesena paistab Troitski jutust silma kas süstemaatiline lõhestamispüüe või haruldane asjatundmatus.

“Eesti poliitika valdkonnas on Troitski kuu pealt kukkunud, midagi pole teha. Tema väidetest kajastub astronoomiline asjatundmatus Eesti avaliku arvamuse maastiku jõujoonte analüüsis,” tõdeb Markus Järvi.

“Ma ei ole kindel, et oleks mõistlik Troitskit nimetada otsesõnu ja kindlas kõneviisis agendiks, ent selline kahtlus tekib küll, kui vaadata, kui rumalat juttu mees Eesti poliitika suunal suust välja ajab,” tõdeb Varro Vooglaid viidates Jaak Madisoni vastulausele Eesti Päevalehes.

Intervjuus Krister Parisele väidab Artemi Troitski, et kogu Eesti peale leidub ehk tuhat või kaks tuhat imelikku kuju, keda tõeliselt morjendab homoabielude teema. “Eks need lollikesed siis EKRE poolt hääletagi. Kust nad veel hääli saavad, mina küll aru ei saa,” ebaleb Troitski EPL-i intervjuus.

Artemi Troitski asetab oma panused sellele, et EKRE järgmistel valimistel parlamenti üldse ei pääse. “Mart Helme jaoks jääb aga ainsaks võimaluseks üldse poliitikas püsida kandideerida kevadel europarlamenti,” on Vene alternatiivkultuuri asjatundja ja Eesti põgenenud teeneline dissident veendunud.

“Mul on teile, härra Troitski, ebameeldiv üllatus,” kommenteerib Vooglaid. “EKRE on juba parlamendis.”

“EKRE toetusprotsent on parasjagu seal kuskil 16–17 protsendi peal ja praeguste ennustuste kohaselt saab EKRE parlamendis 15–20 kohta,” tuletab Vene levimuusika ajaloolasele kodumaist reaalsust meelde Markus Järvi.

Saates analüüsitakse veel mitmeid teisi väiteid, mis intervjuust välja tulevad, muu hulgas ka seda, et EKRE saavat Artemi Troitski arvates raha otse Moskvast, millega ostetakse ära peavoolu meediakajastust ning uuringufirmade tulemusi.

Vaadake lisa videost!

KAMPAANIA JÕUDIS EESMÄRGINI!

Täname siiralt kõiki toetajaid!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees ja portaali Objektiiv tegevtoimetaja. Ta on katoliiklane, hariduselt jurist, abielus ning seitsme lapse isa.