Fookuses: elanikust kodanikuks saadakse mõistuse ja vooruste arendamise kaudu

Varro Vooglaid ja Markus Järvi arutlevad saates “Fookuses” Ülo Vooglaidi hiljuti ilmunud raamatu keskse küsimuse üle: kuidas saada elanikust kodanikuks ning mida on vaja selleks, et tegutseda ühiskonnas vaba ja vastutustundliku isiksusena. 

Saates “Fookuses” tuleb juttu Ülo Vooglaidi raamatu „Elanikust kodanikuks. Käsiraamat isemõtlejale” kesksetel teemadel, mis puudutavad väga otseselt ka eelseisvatel riigikogu valimistel käitumist.

Kas kavatseme hääletada kodanikuna, kelle peamiseks mureks on põhimõtted ja nende rakendamine ühiskonnas või laseme end ära osta mõnede erakondade otseselt korruptiivsetest valimislubadusest, millega lubatakse meile rohkem riigipoolseid toetusi? Ühesõnaga: kas käitume kodaniku või elanikuna?

Saate autorite arvates pole vaja endale valetada, et kodanikuühiskond Eestis oleks hästi arenenud ja toimiv. Paljud inimesed tegutsevad subjektidena, kellel vaba kodanikuna tegutsemise eelduseks olevate vooruste areng ning mõistuse kasutamine on puudulikult välja arendatud.

Olukorras, kus poliitilised parteid tulevad süstemaatiliselt inimeste puudulikku kodanikuharidust tühjade valimislubaduste ja rahapakkumistega ära kasutama, on vaja rohkem kui kunagi varem keskenduda massiühiskonnast väljaviiva tee leidmisele.

Millised on elementaarsed vabaks kodanikuks saamise eeldused?

Kuulake lisa saatest!

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.