Kuivõrd Euroopa Liidus ja selle osana ka Eestis on võetud kurss sodomiitlike "abielude" normaliseerimisele läbi kohtute, siis on oluline, et konservatiivid seisaksid ühiselt abielu mõistele kui mehe ja naise liidule põhiseadusliku kaitse saamise eest, tõdevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi Objektiivi saates "Fookuses".
Euroopa Liidu Kohtu kohtujuristi Melchior Watheleti hinnangu kohaselt peaksid kõik Euroopa Liidu liikmesriigid tunnustama abikaasana mujal sõlmitud "homoabielu" osapooli, sõltumata sellest, kas konkreetne riik tunnistab samasooliste liite "abieluna" või mitte.
Markus Järvi ja Varro Vooglaid kommenteerivad Watheleti kaasust, mis viib välja jälkide tagamaadeni.
"Wathelet sai kurikuulsaks sellega, et tema toetusel vabastati Belgias ennetähtaegselt terve rida seksuaalkurjategijaid, kelle hulka kuulus ka kohtulikult süüdimõistetud lastevägistaja ja hilisem sarimõrvar Marc Dutroux. Vikipeedia andmetel süüdistati Watheleti mitmete tunnistajate poolt koguni seotuses pedofiilide võrgustikuga, millega Detroux koostööd tegi," seletab Vooglaid ja räägib, kuidas toonane skandaal päädis Euroopa Parlamendi poolse üleskutsega, et Wathelet astuks Belgia justiitsministri kohalt tagasi.
See ei takistanud aga mehe edukat karjääri Euroopa Liidu struktuurides ja Euroopa Liidu kohtus, kus tal on väga oluline ametikoht.
Olukorras, kus Euroopa homoagenda näeb ilmselt ette homoabielu seadustamise kohtuliku aktivismi kaudu, on abielu mõistele põhiseadusliku kaitse tagamiseks rahvahääletuse korraldamine kriitilise tähtsusega.
Järvi arvates oleme me tunnistajaks olukorrale, kus Euroopa Liidu keskvõim üritab kohtuliku aktivismi abil meeleheitlikult panna terve Euroopa üleliiduliste otsustega sama revolutsioonilist sammu astuma:
"Me ei saa unustada, et 15-s Euroopa Liidu riigis on seadustatud nn homoabielu, kuid on 14 riiki, kus abielu mõistele mehe ja naise liiduna on antud põhiseaduse kaitse. Hakkame nägema, et kui revolutsioonilistel jõududel ei õnnestu Euroopa sammu ühtlustada, käriseb liit mööda Ida- ja Lääne-Euroopa vahelist piirjoont pooleks."
Vooglaid tunnistab, et vahepealseid riike, mis pole astunud kumbagi sammu, jääb aina vähemaks. "Küsimuseks jääb, kuhu poole kaldub Eesti," tõdeb Vooglaid, osutades ühtlasi asjaolule, et eelmise aasta novembris sai Austriast esimene riik Euroopas, kus sodomiitlik "abielu" seadustati ilma igasuguse demokraatliku protsessita konstitutsioonikohtu otsusega.
Seepärast on keskse tähtsusega, et konservatiivid koguneksid ühiselt abielu põhiseadusliku määratluse taha ühe mehe ja ühe naise liiduna, tõdevad Vooglaid ja Järvi Objektiivi saates "Fookuses".
Vaadake lisa videost!