Saates "Fookuses" tuleb juttu katoliikliku liikumise Civitas Christiana meeleavaldusest Hollandis, mille käigus tungisid homoliikumise aktivistid kallale soliidsetele meeleavaldajatele, rikkudes nende vara, visates neile näkku prügi ja vähemalt ühel juhul ka lüües ühte meeleavaldajat rusikaga näkku. Objektiivi stuudios arutlevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi.

10. märtsil toimus Hollandi linnas Nijmegenis katoliikliku organisatsiooni Civitas Christiana korraldatud rahumeelne meeleavaldus rõivafirma Suitsupply perverssete ja avalikult homoseksualismi propageerivate reklaamiplakatite vastu. Protestimiitingule ilmus kohale ka 150 homoaktivisti ja pahemliberaali, kes hakkasid meeleavaldajaid solvama, mõnitama, ründama ning hävitama omavoliliselt meeleavaldajate trükimaterjale ja muud vara.

Saates "Fookuses" kommenteerivad Markus Järvi ja Varro Vooglaid Hollandi politsei poolt pehmelt öeldes leebelt ohjeldatud korrarikkumisi ja vaatavad meeleavaldusest tehtud videot.

"Tegemist on meie heade sõpradega, kes läksid Hollandis tänavatele selleks, et protesteerida ülikonnafirma Suitsupply vulgaarse ja homoseksualistliku tänavakampaania vastu. Tegemist on tähelepanuväärsete kaadritega, just nimelt selles võtmes, et meile pidevalt ju korrutatakse seda, kuidas meil tuleb olla salliv, progressiivne, avatud, kultuurne ja mõistlik. Aga kui me vaatame nüüd seda, mil viisil tegutseb see liikumine, mis teistelt nõuab pidevat sallivust, siis me näeme, et meile vaatab vastu räige ja totaalne sallimatus," kommenteerib Varro Vooglaid saates nähtavaid kaadreid.

"Civitas Christiana kuulub ülemaailmsesse vasturevolutsioonilisse liikumisse Traditsioon, Perekond ja Eraomand, mille liige on ka SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks," selgitab Markus Järvi. "Nad on meie kaasvõitlejad ja me tunneme neid kõiki väga hästi."

"Kui ma neid kaadreid nägin, siis kihvatas minus mundriau ja ma mõtlesin, et mina ilmselt poleks oma sõprade mõnitamist pealt vaadates nii stoiliseks suutnud jääda. Samas on ründajatest hästi näha, millise kultuuritu lumpeni ja matsirahvaga nende puhul on tegu," räägib Järvi oma muletest meeleavaldusest tehtud videokaadreid vaadates.

Saates tuleb juttu veel astronoomilisest silmakirjalikkusest, millega suhtub feministlik liikumine muu hulgas rõivatootja Suitsupply otseselt naisi mõnitavatesse kampaaniatesse.

Vaadake videost lisa!