Ideoloogilistest aktivistidest isehakanud laste seksuaalkasvatajad tuleb lastest kaugel hoida, toonitavad Varro Vooglaid ja Jaanus Vogelberg saates "Fookuses".

Saates läheneti teemale vaadeldes kahte hiljuti Postimehes avaldatud artiklit, millest esimese kirjutas Lauri Vahtre ja mis kandis pealkirja "Süütuse kaotamisest" ning millest teise kirjutas Vahtrele vastuseks Tuuli Põhjakas pealkirjaga "Seksuaalharidus on vajalik igas eas".

Vooglaid toonitas, et Põhjaka seisukoht, nagu oleks lastele tingimata tarvis nii lasteaias kui ka koolis pakkuda seksuaalkasvatust, sest nad ei tea isegi seda, kuidas oma suguorganeid nimetada ning et nad on seetõttu seksuaalse ärakasutamise eest kaitsetud, rajaneb absurdsetel eeldustel.

Ühtlasi osutas ta, et konservatiivid peavad jõuliselt vastu seisma igasugusele avaliku võimu püüdlusele usurpeerida vanemate õigusi ehk haarata endale üha suurem osa laste kasvatamise ja harimise pädevusest, mis loomuseaduse kohaselt kuulub mitte riigile, vaid perekonnale.

Vogelberg väljendas aga arvamust, et lapsi tuleks kaitsta tegelike ohtude eest, nagu näiteks internetist vabalt kättesaadav pornograafia, mis väärastab laste arusaamise tervetest seksuaalsuhetest.

Samuti leidis ta, et on ülimalt ohtlik hakata 4-5 aastastele lastele, kel alles vormuvad esimesed püsivad mälestused, sisendama soorollide jm "dekonstruktsiooni". Vogelberi sõnul on hämmastav, et 2018. aastal valminud seksuaalkasvatuse materjalis nähakse reaalsena võimalust, et juba 4-5 aastaste hulgas võib leiduda ka transsoolisi lapsi.

Vaadake ja kuulake saatest lähemalt!