Fookuses: Keskerakonna ja Reformierakonna koalitsioon tooks Eestis võimule liberaalse “Verhofstadti partei”

Keskerakonna ja Reformierakonna koalitsiooni näol ähvardab Eestis võimule tõusta vägagi ühtse maailmavaatelise taustaga nö Verhofstadti koalitsioon, toonitavad Markus Järvi ja Varro Vooglaid saates “Fookuses”.

Kuigi Eesti poliitilisel maastikul on pikka aega olnud üheks kõige tooniandvamaks jooneks Reformierakonna ja Keskerakonna kontrast, justkui oleks need väga erinevad ja vastandlikud jõud, on tegelikult tegu maailmavaateliselt väga sarnaste pseudo-liberaalsete parteidega.

Muuhulgas annab sellest tunnistust tõsiasi, et Euroopa Parlamendis istutakse sõbralikult koos ühes ja samas Euroopa Demokraatide ja Liberaalide Liidu (ALDE) fraktsioonis, mille juht Guy Verhofstadt on üks mõjukamaid Euroopa Liidu föderaliseerimise eestkõnelejaid.

Samuti on tõsiasi, et moraalsetes küsimustes on Reformierakonna ja Keskerakonna liberaalsed positsioonid vägagi sarnased. See tõdemus lubab arvata, et kui 3. märtsil toimuvate riigikogu valimiste järel peaks koalitsiooni moodustama need parteid, mis omavad reitingute kohaselt selleks piisavat toetust, siis ootab Eestit ees senisest veel jõulisem liberaalse ja euroföderalistliku ideoloogilise programmi elluviimine.

Muu hulgas juhitakse saates tähelepanu tõsiasjale, et ilmselt oleks Reformierakonnal ja Keskerakonnal lihtne leida ühine keel nii kooseluseaduse läbisurumise lõpuni viimiseks, Rail Balticu projektiga edasi liikumiseks, maksude jätkuvaks tõstmiseks, nn homoabielu seadustamiseks, nn vihakõne kriminaliseerimise teel sõnavabaduse represseerimiseks, diskrimineerimise keelu laiendamise teel südametunnistuse vabaduse mahasurumiseks kui ka jätkuvaks suveräänsuse loovutamiseks Euroopa Liidule.

Saates tõdeti professor Martin Ehala kujundile viidates, et Keskerakonna ja Reformierakonna koalitsioon sillutaks kindlasti teed hääletule alistumisele ideoloogia rindel, et loovutada kultuurikatkestuse ja globaliseerumisega kaasa minnes Eesti iseseisvust ja lahustada meie rahvuslik-kultuurilist identiteeti föderaliseeruvas Euroopas.

Vaadake lisa saatest!

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.