Saates "Fookuses" räägivad Varro Vooglaid ja Markus Järvi värskest uudisest, et Maarja Ora peab Objektiivi vastu suunatud laimuväited ümber lükkama ja tasuma osa meie kohtukuludest. Teise teemana arutleme siseminister Lauri Läänemetsa skandaalse põhiseaduse vastase väite teemal, mille kohaselt tuleb poliitilist sfääri mõjutada soovivate kirikute tegevus sundlõpetada.

Eelmise aasta 8. juunil esitasime oma vandeadvokaadist esindaja kaudu Tartu Maakohtule hagi Maarja Ora vastu, kes oli 24. märtsil Tõnu Trubetsky postituse all esitanud laimu, nagu oleks Objektiiv Kremli poolt rahastatud ja Kremlile lojaalne väljaanne. Maarja Ora peab Objektiivi vastu suunatud laimuväited ümber lükkama ja tasuma osa meie kohtukuludest. 

Siseminister Läänemets tuli aga lagedale skandaalse põhiseaduse vastase väitega, mille kohaselt tuleb poliitilist sfääri mõjutada soovivate kirikute tegevus sundlõpetada. Väide annab tunnistust Läänemetsa selgest diktatuuriihalusest ning sellele peaksid reageerima kõik Eesti kirikud ja usuühendused.

Kuulake lisa saatest!