Postimehe peatoimetaja Peeter Helme lahkumine näib viitavad sellele, et lehe liberaalne toimetus on muutunud juhitamatuks. Olukorras, kus Postimees toodab kõvasti kahjumit, ei tohiks omanik sellist mässu aktsepteerida, toonitavad Markus Järvi ja Varro Vooglaid saates "Fookuses". 

Möödunud nädala reedel kõlas uudis, et Postimehe peatoimetaja Peeter Helme otsustas lehe toimetuse töörahu huvides tagasi astuda. Eelnevalt oli 19 ajakirjanikku seadnud lehe juhatuse fakti ette, kas lahkub Helme või lahkuvad nemad.

Juhatusele saadetud kirjas heideti Helmele ette autoritaarset juhtimisstiili ning arvamusartiklit, milles ta vaatles kriitilise pilguga valitsusevastast meeleavaldust.

Väidetavalt põhjustas Helme lahkumiseni viinud mässu Postimehe toimetuses geiabielu toetav arvamuslugu, mida Helme ei soovinud avaldada. Seetõttu süüdistasid ajakirjanikud peatoimetajat ajakirjandusvabaduse mahasurumises.

Igal juhul näib Postimehe peatoimetaja lahkumine viitavad sellele, et lehe liberaalne toimetus on muutunud juhitamatuks. Olukorras, kus Postimees toodab kõvasti kahjumit, ei tohiks omanik sellist mässu aktsepteerida.

Saates "Fookuses" kommenteerime ajakirjanike mässu lähemalt.

Kuulake lisa saatest!