Fookuses: Postimehe omanik ei tohiks lubada mässavat toimetust, mis kahjumit toodab

Postimehe peatoimetaja Peeter Helme lahkumine näib viitavad sellele, et lehe liberaalne toimetus on muutunud juhitamatuks. Olukorras, kus Postimees toodab kõvasti kahjumit, ei tohiks omanik sellist mässu aktsepteerida, toonitavad Markus Järvi ja Varro Vooglaid saates “Fookuses”. 

Möödunud nädala reedel kõlas uudis, et Postimehe peatoimetaja Peeter Helme otsustas lehe toimetuse töörahu huvides tagasi astuda. Eelnevalt oli 19 ajakirjanikku seadnud lehe juhatuse fakti ette, kas lahkub Helme või lahkuvad nemad.

Juhatusele saadetud kirjas heideti Helmele ette autoritaarset juhtimisstiili ning arvamusartiklit, milles ta vaatles kriitilise pilguga valitsusevastast meeleavaldust.

Väidetavalt põhjustas Helme lahkumiseni viinud mässu Postimehe toimetuses geiabielu toetav arvamuslugu, mida Helme ei soovinud avaldada. Seetõttu süüdistasid ajakirjanikud peatoimetajat ajakirjandusvabaduse mahasurumises.

Igal juhul näib Postimehe peatoimetaja lahkumine viitavad sellele, et lehe liberaalne toimetus on muutunud juhitamatuks. Olukorras, kus Postimees toodab kõvasti kahjumit, ei tohiks omanik sellist mässu aktsepteerida.

Saates “Fookuses” kommenteerime ajakirjanike mässu lähemalt.

Kuulake lisa saatest!

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.