Fookuses: Saartsi pilt Ida-Euroopa mässust lääne vastu moonutab reaalsust

Tallinna Ülikoolis politoloogiat õpetava Tõnis Saartsi poolt hiljutises artiklis maalitud pilt, nagu oleks Eesti ja teiste Ida-Euroopa riikide rahvuslikult ja konservatiivselt meelestatud jõud alustanud mässu lääne vastu, moonutab reaalsust ega võta arvesse, et ka läänes endas leiavad aset täpselt samadel alustel toimuvad vaidlused ja vastandused, sedastavad Markus Järvi ja Varro Vooglaid seekordses saates “Fookuses”.

Saates “Fookuses” analüüsime politoloog Tõnis Saartsi artiklit “Eesti mäss Lääne vastu”, milles autor näeb “idaeuroopaliku antiliberaalsuse” tegelike tagamaadena soovi lahti saada pidevast alaväärsustundest ja taastada eneseksolemise uhkus.

Kuigi artiklis on olulisi tähelepanekuid, on keskne tees, nagu lähtuks Lääne-Euroopa riikide avalik arvamus ühtsest ja kõigi poolt jagatud “läänelikkuse” mõistest ning Ida-Euroopa  Vooglaidi ja Järvi hinnangul selgelt vale. Selline üldistus võta arvesse, et ka läänes toimuvad vaidlused ja vastandused täpselt samadel alustel nagu idas.

Küsimuse all on Euroopa kristlik identiteet, mida revolutsioonilised jõud nii läänes kui ka idas on viimase paari aastasaja jooksul üritanud asendada antikristliku, sotsialistliku ja liberaalse võltsidentiteediga.

Vaadake lisa videost!

Saate podcasti versiooni on võimalik kuulata siin: Fookuses #310, 02.10.2019.

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees ja portaali Objektiiv tegevtoimetaja. Ta on katoliiklane, hariduselt jurist, abielus ning seitsme lapse isa.