Postimehe videoeetris viimasel ajal agressiivse liberaalse kallutatusega tooni andnud Vilja Kiisleri lahkumine uutele väljakutsetele mõjub Postimehe ajakirjanduslikule kvaliteedile ja tõsiseltvõetavusele kahtlemata tervistavalt, tõdevad saate "Fookuses" kaamerate ees Varro Vooglaid ja Markus Järvi.

Postimehe ajakirjanik Vilja Kiisler teavitas hiljuti sotsiaalmeedias, et otsustas Postimehest lahkuda.

Lahkumise üheks põhjuseks tõi ta erimeelsused lehe uue peatoimetaja Peeter Helmega.

"Lahkumise põhjus on minu põhimõtteliselt erinev arusaam peatoimetaja omast ajakirjandus- ja arvamusvabadusest," kommenteeris Kiisler ERRi uudisteportaalile.

Alles hiljuti küsis Objektiivi habituaalselt mustanud Vilja Kiisler Postimehe peatoimetajaga erimeelsuste põhjuseks olnud arvamusartiklis "Asi pole retoorikas, sisu on õõvastav":

"Mida nad tahavad? Seda, et inimene nutaks – nagu kordab Varro Vooglaid koos Markus Järviga: nuta, inimene? Nuta inimene, nuta naine, nagu parastab keegi mu Facebooki seinal.

Saates "Fookuses" autorite arvates on Kiisleri tõlgendus siiski meelevaldne ning kellegi aktiivset ja avalikku nuttu pole Objektiivi artiklite peamise eesmärgina kunagi silmas peetud. Samas, kui kellelgi ilmneb tungib soov nutta, ei saa me loomulikult kedagi keelata, on Järvi ja Vooglaid ühel meelel.

Vaadake lisa saatest!