Fookuses: Vilja Kiisleri töölt lahkumine tõstab tublisti Postimehe kvaliteeti

Postimehe videoeetris viimasel ajal agressiivse liberaalse kallutatusega tooni andnud Vilja Kiisleri lahkumine uutele väljakutsetele mõjub Postimehe ajakirjanduslikule kvaliteedile ja tõsiseltvõetavusele kahtlemata tervistavalt, tõdevad saate “Fookuses” kaamerate ees Varro Vooglaid ja Markus Järvi.

Postimehe ajakirjanik Vilja Kiisler teavitas hiljuti sotsiaalmeedias, et otsustas Postimehest lahkuda.

Lahkumise üheks põhjuseks tõi ta erimeelsused lehe uue peatoimetaja Peeter Helmega.

“Lahkumise põhjus on minu põhimõtteliselt erinev arusaam peatoimetaja omast ajakirjandus- ja arvamusvabadusest,” kommenteeris Kiisler ERRi uudisteportaalile.

Alles hiljuti küsis Objektiivi habituaalselt mustanud Vilja Kiisler Postimehe peatoimetajaga erimeelsuste põhjuseks olnud arvamusartiklis “Asi pole retoorikas, sisu on õõvastav”:

“Mida nad tahavad? Seda, et inimene nutaks – nagu kordab Varro Vooglaid koos Markus Järviga: nuta, inimene? Nuta inimene, nuta naine, nagu parastab keegi mu Facebooki seinal.

Saates “Fookuses” autorite arvates on Kiisleri tõlgendus siiski meelevaldne ning kellegi aktiivset ja avalikku nuttu pole Objektiivi artiklite peamise eesmärgina kunagi silmas peetud. Samas, kui kellelgi ilmneb tungib soov nutta, ei saa me loomulikult kedagi keelata, on Järvi ja Vooglaid ühel meelel.

Vaadake lisa saatest!

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.