Tucker Carlson Pilt: YouTube'i ekraanitõmmis

Fox News saatis kanali endisele saatejuhile Tucker Carlsonile juuni teisel nädalal nõudekirja, et too lõpetaks ära sotsiaalvõrgus Twitter saadete tegemise.

Esimese saate avaldas  Carlson 7. juunil ja tänaseks (13.06.2023) on seda vaadanud 115,3 miljonit inimest. Teise saate avaldas ta 9. juunil ja seda on vaadanud käesoleva loo kirjutamise hetkel 55,6 miljonit inimest, vahendab Newsmax

Carlsoni saadete tegemine lõpetati Foxis aprilli lõpus, kuid tema leping kehtib kuni 2024. aasta lõpuni. Väidetavalt oli Carlsoni vallandamine Fox Newsi ja häältelugemismasinate tootja Dominioni vahelise kokkuleppe osa. Põhjus, miks Fox Ameerika Ühendriikide kõige populaarsemat teleajakirjanikku jätkuvalt palgal peab, peitub tõenäoliselt USA progressistlikus süvariigis, mis teeb kõik selleks, et kaaluka sõnaga Carlson ei saaks vastu 2024. aasta novembris toimuvaid presidendivalimisi demokraatide kohta midagi avalikult arvata.

Carlsonit esindav advokaat Harmeet K Dhillon teatas sotsiaalvõrgus:

"Minu sõpra ja klienti @TuckerCarlsonit pole võimalik vaikima sundida – ei äärmusvasakpoolsete, ega Fox Newsi poolt." 

Foxi jaoks teeb Carlsoni Twitteri saadete ära keelamise keeruliseks olukord, kus Carlson teeb saateid ise nii-öelda "põlve otsas", tal pole lepingut Twitteriga ega ühegi meediakanaliga ja tema saadete näol on tegemist eraisik Tucker Carlsoni sotsiaalmeedia postitustega.

Toimetas Karol Kallas