Kohtumaja USAs Foto: Scanpix

Uurimustööst selgub, et vasakliberaalne miljardär George Soros on pikemat aega kasutanud süstemaatiliselt oma varandust, et käitada programmi, mille alusel panna üle Ameerika Ühendriikide ametisse vasakliberaalseid prokuröre, kes on leebed päris kurjategijate suhtes, ent kes on samas valmis meelsasti süüdistama ideoloogilisi ja poliitilisi "kurjategijaid". 

Aasta 2023 alguse seisuga oli üle Ühendriikide ametis 70 prokuröri, kes olid ametisse saanud Sorose kampaaniarahade toel. See number on pisut langenud pärast seda, kui 12 Sorose poolt ametisse pandud prokuröri möödunud aastal positsioonilt lahkusid, vahendab Washington Examiner

Õiguskorra kaitse tagamise fond (Law Enforcement Legal Defense Fund) viis läbi uurimuse, et kaardistada Sorose poolt ametisse aidatud prokuröride võrgustikku üle Ameerika. Uurimusest nähtus, et Sorose poolt ametisse üandud prokurörid teostavad oma jurisdiktsiooni 20% Ühendriikide populatsiooni üle, milles pannakse toime üle 40% kõikidest USAs toime pandud mõrvadest. 

Skeem: Sorose rahadega ametisse aidatud prokurörid Ameerika Ühendriikides. Allikas

Fondi tehtud järelepärimised näitasid, et Soros on kulutanud ideoloogiliselt sobivate prokuröride valimiskampaaniatesse 40 miljonit dollarit, mis moodustas osa prokurörikandidaatide puhul üle 90% nende valimiskampaania kogukuludest. 

Soros kasutas raha algupära varjamiseks ulatuslikku varifirmade ja prokuristide võrgustikku. 

Sorose poolt ametisse aidatud prokuröridest on kõige kurikuulsam New Yorgi ringkonnaprokurör Alvin Bragg, kes sai kuulsaks esitades kriminaalsüüdistuse Ühendriikide eelmisele presidendile (Sorose poolt kirglikult ja avalikult põlatud) Donald Trumpile

Toimetas Adrian Bachmann