USA sisejulgeolekuminister Jeh Johnson annab Georgia osariigi pihta korraldatud küberrünnakute kohta uduseid vastuseid. Foto: Mark Wilson, AFP/Scanpix

Georgia osariigi sekretäri büroo on kinnitanud, et kümne eraldiseisva ning ebaõnnestunud küberrünnaku jäljed nende võrgu pihta viivad USA sisejulgeolekuministeeriumi (Department of Homeland Security, DHS) aadressideni.

Sekretäri Brian Kempi sõnutsi viisid 10 viimase kuu jooksul toimepandud 10 rünnaku jäljed nad DHSi internetiteenuste pakkuja aadressideni, kuid "keegi [nende esindajatest] ei ole meile tegelikult näidanud, kuidas see juhtus. Meil on vaja teada."

Kemp ütles Channel 2 ajakirjanikule Aaron Diamantile antud eksklusiivses intervjuus, et kõik sissetungimise katsed tulid päevavalgele seoses sellega, et nende küberjulgeoleku tarnija pidi tegelema novembris massiivse rünnaku uurimisega nende arvutivõrgu tulemüüri pihta, mille tulemusel käivitati sisejuurdlus.

Sekretäri büroo haldab Georgia osariigi valimisi ning Kempi jaoks on kõige häirivam rünnakute ajastus. Esimene leidis päev pärast valijate registreerimise tähtaega. Seejärel langesid rünnakud kokku eelvalimiste eri etappidega.

Kõige krooniks korraldati rünnakud täpselt presidendivalimiste ajal ja ka päev enne seda.

"Hakkad mõtlema, kas keegi üritas midagi tõestada," ütles Kemp.

Läinud nädalal kinnitas DHS, et massiivne 15. novembril toimunud rünnak pandi toime tolli- ja piirivalveameti internetivärava kaudu. Aga Kemp ütleb, et DHSi jutt allika kohta muutub kogu aeg.

"Alguses oli see keegi Corpus Christi töötaja ja nüüd on see üks alltöövõtja Georgias," ütles Kemp, kes ei ole rahul sisejulgeolekuministri Jeh Johnsoni vastustega ning on pöördunud Donald Trumpi ametisseastuva administratsiooni poole kirjaliku palvega tõde välja selgitada.

Kemp rääkis, et mitmed rünnakud leidsid aset ajal, mil ta kõneles kongressis oma vastuseisust föderaalvalitsuse kavale salastada valimissüsteemid osana "kriitilisest infrastruktuurist" nagu elektrijaamad ja finantssüsteemid.

Kemp usub, et Georgia valimissüsteemid on juba turvalised ning ta ei leia, et keskvalitsus peaks osariigi asjadesse sellisel viisil sekkuma.