Apple'i kaasasutaja Steve Jobsi superjahi ehitamine aastal 2012. Foto: Michael Kooren, Reuters/Scanpix

Globaalne eliit võtab ettevalmistust raskusteks ja raputusteks maailmas väga tõsiselt ega kõhkle kulutamast suuri summasid enda ellujäämise kindlustamiseks apokalüptiliste sündmuste keskel.

Muuhulgas ehitatakse luksuslikke pommivarjendeid ja superjahte-allveelaevu vajadusel ookeanisügavusse varjumiseks, kirjutab oma blogis The Economic Collapse finantsanalüütik ja vaatleja Michael Snyder.

Varakama rahva paranoia teenindamisest on kujunenud ülitulus äri – samal ajal, kui magnaatide omanduses oleva massimeedia väljaanded mõnitavad tavalisi inimesi, kes maailma arenguid silmas pidades toitu varuvad ja mõtlevad, kuidas rasketel aegadel hakkama saada ja kus elada.

Ühe näitena tsiteerib Snyder artiklit Londoni ajalehest Evening Standard, kus on juttu Mayfairi linnaossa kolinud inimesest. Turvateenuste firma Salamanca Risk Managementi tegevjuht Heyrick Bond Gunning kirjeldab kliendi soovi olla kaitstud kõige eest alates küberrünnakutest kuni pantvangi võtmiseni. "Asi lõppes sellega, et kõik pereliikmed said sõrmejälgedega aktiveeruvad lukud, teenijad aga programmeeritavad võtmed, mis seavad piirangu nende sissepääsule," kirjeldab Gunning.

Majas on kuuli-, gaasi- ja pommikindel nn paanikatuba toidu-, vee- ja ravimite varuga ning katastroofikindla värske õhu varustusega. Juhuks, kui nad nimetatud tuppa ei peaks jõudma, on võimalik eraldi vaheseintega kindlustada kõiki peamisi majaosi.

Ülaltoodu on vaid killuke kõigest sellest, kuidas keegi "kohtupäevaks" valmistub.

Michael Snyder on lõpetanud Virginia ülikooli kaubanduse erialal ning omab õigusteaduste kraade Florida ülikoolist.